Simli Evadan Fotoğraflı Anahtarlık Yapımı

Simli Evadan Fotoğraflı Anahtarlık Yapımı

Simli evadan fotoğraflı anahtarlık yapımı isteyen herkesin evde kolaylıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Özel günlerde sevdiklerinize kendi tasarladığınız bir hediye vermek isterseniz onlar için özel bir anahtarlık yapabilirsiniz. Bu anahtarlığın içine onların resmini koyarak hoş bir sürpriz yapmanız mümkün. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse evde simli eva ile fotoğrafı anahtarlık yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve fotoğraflı anahtarlık yapımı resimli anlatımı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Simli Evadan Fotoğraflı Anahtarlık Yapımı

Evde eva ile anahtarlık yapmak isterseniz kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz renkte eva temin edebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları da anahtarlık yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı keçe kullanarak da yapmanız mümkün. Malzeme seçimi konusundaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte simli, düz ya da desenli eva
  • Anahtarlığa yapıştırmak için resim
  • Anahtarlık kancası
  • Yapıştırıcı
  • Makas
  • Kalem
  • Evaya delik açmak için sivri bir nesne

Anahtarlığı yapmak için çiçek, kalp ya da başka bir figür çizmeniz gerekiyor. Bu konuda çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız uygun boyutta kalıp kullanabilirsiniz.

Simli Evadan Fotoğraflı Anahtarlık Nasıl Yapılır?

İlk olarak evanın üzerine kalıbı yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizin. Daha sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Bu şekilde aynı parçadan iki tane hazırlamanız gerekiyor. Bu parçalardan bir tanesini olduğu gibi bırakın. Diğer parçanın ortasını makas ya da falçata ile çerçeve şeklinde keserek çıkarın. Resmi de makas yardımı ile çerçeveye uygun boyutta keserek küçültün.

Sonraki aşamada evanın üzerine resmi yapışkan ile tutturun. Çerçeveyi de resmin üzerine yapıştırarak bir süre elinizle bastırarak yapışması için bekleyin. Sürdüğünüz yapıştırıcılar kuruduktan sonra çerçeveli resmi anahtarlığı geçirmek için yukarısına sivri bir nesne yardımı ile delik açın. Son olarak bu deliğe anahtarlık kancasını geçirerek simli evadan fotoğraflı anahtarlık yapımını tamamlayabilirsiniz. Anahtarlığın içine resim yerine isim, yazı ya da harf yerleştirebilirsiniz. Evde bu güzel kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız simli evadan fotoğraflı anahtarlık yapımı videolu anlatım size bu konuda ilham verebilir. Bu güzel video için KadınHanem YouTube kanalına teşekkür ederiz. Evde bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız simli evadan resim çerçevesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=APlWGp881M4&t=15s

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir