Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Şapkalı Anahtarlık Yapımı
Kendin Yap

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Şapkalı Anahtarlık Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosu ile şapkalı anahtarlık yapımı kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Örgü örmeyi seviyorsanız büyük ihtimalle elinizde artık ipler bulunmaktadır. Bunları ne yapacağınızı düşünüyorsanız, şapkalı anahtarlık yaparak değerlendirmeniz mümkün. Bu uygulama sayesinde sadece artık ipleri değil biten tuvalet kağıdının rulosunu da değerlendirebilirsiniz. Kolay bir geri dönüşüm uygulaması yaparak sevimli bir anahtarlık tasarlamak isterseniz konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Şapkalı Anahtarlık Yapımı

Evde anahtarlık yapmak için eva ve keçe gibi malzemeler dışında ip ve karton da kullanılabilir. Halka şeklinde bir karton yapıp buna ip dolayarak evde kolay bir şekilde anahtarlık yapmanız mümkün. Bu tür uygulamalarda kartonu kesip yapıştırmakla uğraşmak yerine tuvalet kağıdı rulosu kullanarak işinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada tuvalet kağıdı rulosu ve ip ile sevimli bir şapka anahtarlık yapılıyor. Aynı yöntemi çocuğunuzun oyuncak bebeğine şapka yapmak için de uygulayabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan şapkalı anahtarlık yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını paylaşmaya başlayalım.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • İstediğiniz renkte ip
 • Makas
 • 1 tane metal ataç
 • Birkaç tane boncuk
 • İnce bir lastik

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Şapkalı Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosu ile şapkalı anahtarlık yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • Tuvalet kağıdı rulosunu masanın üzerine alın ve bunun üzerine elinizle bastırarak yassılaşmasını sağlayın.
 • Yassılaştırdığınız bu rulodan makas yardımı ile 2 parmak genişliğinde bir parça kesin.
 • Bu parçayı parmaklarınızla açtırarak tekrar yuvarlak bir şekil verin.
 • Sonraki aşamada makas yardımı ile ipten uzun parçalar kesin. Bu ip parçalarını ikiye katladıktan sonra rulonun içinden geçirerek düğüm yapın.
 • Ruloyu bu şekilde ipler ile sararak kaplayın. Bu iplerin açılmaması için düğümleri sıkı atmaya dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Ruloyu tamamen ip ile kapladıktan sonra kalan uzun püskülleri saç toplar gibi dikkatli bir şekilde toplayın ve ince bir lastik geçirerek düzeltin.
 • Son olarak metal atacı açın ve bunu şapkanın ipine geçirin. İsterseniz bu aşamada ataca uygun büyüklükte bir boncuk geçirerek anahtarlığı daha güzel bir hale getirmeniz mümkün.
 • Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosu ile anahtarlık yapımı tamamdır. Ataca anahtar geçirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde istediğiniz renkte sevimli bir anahtarlık yapabilirsiniz. İsterseniz tuvalet kağıdı ve ipler ile şapkayı yaptıktan sonra buna küçük bir anahtarlık halkası geçirerek daha rahat kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak çocuk odası için şapka şeklinde dekoratif süs de yapmanız mümkün. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan şapkalı anahtarlık yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu güzel çalışma için KadınHanem Youtube kanalına teşekkür ederiz. Evde bu tür kolay çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosundan halka süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=0JoXjeI5w_E

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir