Kağıttan Melek Yapımı

Kağıttan Melek Yapımı

Kağıttan melek yapımı sayesinde kolay bir katlama tekniği uygulayarak çok güzel kağıt süslemeler yapabilirsiniz. Kağıt melek son dönemlerde dekoratif süs ve yılbaşı ağacı süslemesi için sıkça kullanılmaktadır. Siz de melek figürlü süslemeleri seviyorsanız bunu evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Kendi tasarlayacağınız kağıt süsleri salon ve oturma odasının yanı sıra çocuk odasında da kullanmanız mümkün. Evde kağıttan melek yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kağıttan Melek Yapımı

Evde kağıttan melek yapmak dışarıdan bakınca size zor gibi görünebilir. Tüm kendin yap çalışmalarında olduğu gibi bu uygulamada da doğru malzemeler ve doğru teknik kullanılarak ortaya harika bir tasarım çıkarılabilir. Evdeki boş vakitlerinizi güzel bir hobi çalışması ile değerlendirmek isterseniz dekoratif kağıt melek yapmayı deneyebilirsiniz. İstediğiniz renk ve boyutta yapacağınız melek figürlerini kendi zevkinize göre süsleyerek çok güzel tasarımlara imza atabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse listedeki malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte kağıt
 • Cetvel
 • Kalem
 • Yapıştırıcı
 • İnce bir kurdele ya da ip
 • Makas

İsterseniz uygulamanın yapımında düz beyaz kağıt ya da gazete kağıdı da kullanabilirsiniz.

Kağıttan Melek Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise kağıttan melek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak renkli kağıda iki tane aynı boyda kare ya da dikdörtgen çizerek bunları makas ile kesin.
 • Sonrasında bu kağıtları yelpaze yapar gibi katlayın. Katlama yaparken her aşamada parmağınızla kağıdın üzerinden geçerek iz yerlerini belirginleştirmelisiniz.
 • Her iki kağıdı da yelpaze şeklinde katladıktan sonra bunların üçte birini ikiye katlayın.
 • Katlama yerlerine yapışkan sürerek yapıştırın.
 • İnce kurdele ya da ipten küçük bir parça keserek bunun iki ucunu birleştirin.
 • Katladığınız kağıtları birbirine yapıştırırken arasına halka şekline getirdiğiniz kurdeleyi de yapıştırın. Bu parça meleğin hem başı hem de asmak için sap olacaktır.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıttan melek yapımı tamamlanmış oluyor. Yapacağınız tasarımın daha şık görünmesini isterseniz üzerine küçük parlak taş ya da boncuk gibi aksesuarlar yapıştırabilirsiniz. Bu kolay katlama çalışması sayesinde rengarenk kağıt melekler yapabilir, bunları kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, kağıttan melek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evinizin dekorunu güzelleştirmek için yapay çiçek tasarlamak isterseniz daha önceden paylaştığımız, plastik kaşıklardan nasıl çiçek yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıttan Melek Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Melek Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir