Limon Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Limon Dondurucuda Nasıl Saklanır

Limon dondurucuda nasıl saklanır? bunu öğrenerek limonu evde uzun süre bozulmadan muhafaza edebilirsiniz. Limon salata ve çorbalara lezzet katan bir sos olmanın dışında pasta, kek, kurabiye, tatlı ve limonata yapımında da kullanılmaktadır. Pazardan ya da manavdan aldığınız limonu uzun süre güvenli bir şekilde muhafaza etmek isterseniz bu yazımızda paylaşacağımız pratik bilgilerden faydalanabilirsiniz. Dondurucuya kaldıracağınız limonların ezik ve çürük olmamasına dikkat ederseniz, kışın ucuzken aldığınız limonları yazın tüketebilirsiniz.

Limon Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Derin dondurucuda limon saklamak için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Limonun olduğu gibi dondurucuda saklayabileceğiniz gibi limon suyu olarak hazırlayarak da muhafaza edebilirsiniz. Kışın dondurucuya koyacağınız limonu yazın limonata yapmak için kullanmak isterseniz bunu buzdolabı poşetine bütünya da dilimlenmiş olarak kaldırabilirsiniz. Limon suyu olarak muhafaza etmek isterseniz o zaman limonları sıkarak sularını hazır buz poşetlerine koyarak dondurucuya kaldırabilirsiniz. Şimdi bu yöntemlerin nasıl uygulandığını göz atalım.

Limon Suyu Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Dondurucuda limon suyu saklamak isterseniz bunu için pazardan ince kabuklu ve yumuşak limonlardan almalısınız. Limonları yıkadıktan sonra bunları bıçak ile ortadan ikiye keserek sularını sıkın. Hazırladığınız limon suyunu buz poşetlerine doldurun ve poşetlerin ağzını sıkıca bağladıktan sonra bunları derin dondurucuya kaldırın. Kıştan limon suyunu bu şekilde dondurarak, sıcak yaz günlerinde buz gibi limonata tüketebilirsiniz. Aynı şekilde portakalları sıkarak bunların suyunu da buz poşetlerine koyarak dondurucuda saklayabilirsiniz.

Buz Torbasında Limon Suyu
Buz Torbasında Limon Suyu

Limon Derin Dondurucuya Nasıl Koyulur?

Limonu bütün ya da dilimlenmiş olarak da dondurucuda muhafaza edebilirsiniz. Bunu için ilk olarak limonları güzelce yıkamakla işe başlayın. Suyunu süzen limonların 4-5 tanesini bütün halinde buzdolabı poşetine koyarak dondurucuya kaldırabilirsiniz. İsterseniz limonları yıkadıktan sonra halka, küp ya da dilimlenmiş olarak doğrayabilirsiniz. Doğradığınız limonları tek kullanımlık porsiyonlara ayırdıktan sonra bunları buzdolabı poşetlerine koyun. Poşetlerin havasını aldıktan sonra ağızlarını sıkıca kapatarak derin dondurucuya kaldırabilirsiniz.

Buzdolabı Poşetinde Limon
Buzdolabı Poşetinde Limon

Bu yazımızda dondurucuda limon saklamak isteyenlerin işini kolaylaştıracak pratik bilgiler paylaştık. İsterseniz 1 tane limon ve 1 tane de portakalı yıkadıktan sonra bıçak ile dilimleyerek buzdolabı poşetine koyarak derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Bu şekilde yazın limonata yapmak istediğinizde bunları dondurucudan çıkararak kısa sürede buz gibi limonata yapabilirsiniz. Yazımızda limon suyu dondurucuda nasıl saklanır bunu da anlattık. Kışın limonun ucuz olduğu dönemde bolca alarak bunları anlattığımız şekilde dondurucuya koyarak uzun süre güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Dondurucuda nar muhafaza etmek isterseniz daha önceden paylaştığımız, nar dondurucuda nasıl saklanır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir