Limon ve Portakal Suyu Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Limon ve Portakal Suyu Dondurucuda Nasıl Saklanır

Limon ve portakal suyu dondurucuda nasıl saklanır? bunu öğrenerek kışın alacağınız portakal ve limonların suyunu sıkarak yazın limonata yapmak için kullanabilirsiniz. Asitli içecekler ve hazır meyve suları sağlığa zararlı olduğu için günümüzde pek çok kişi evde organik meyve suyu yapmaktadır. Doğa içecek denince ilk aklımıza gelen ise limonata olmaktadır. Sıcak yaz aylarında buz gibi bir limonataya kimse kolay kolay hayır diyemez. Portakal ve limon kışın daha ucuz olduğu için bu meyveleri kıştan alıp, evde sularını sıkarak yazın kullanmak için muhafaza edebilirsiniz. Daha önceden portakal ve limon suyunu derin dondurucuda muhafaza etmediyseniz bu yazımızda paylaşacağımız pratik bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Limon ve Portakal Suyu Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Günümüzde birçok kişi dondurucuda limon suyu ve portakal suyu saklamaktadır. Bu şekilde kışın ucuzken alınan limon ve portakallardan elde edilen sular dondurularak yazın limonata yapımında kullanılabilir. Bu kolay yöntemi uygulamak için buz torbası kullanabilirsiniz. Buz torbasına koyacağınız limon ve portakal suyu donarak küp haline gelecektir. Lazım olduğu zaman bu küplerden ihtiyacınız kadarını kullanarak kolay bir şekilde limonata yapabilirsiniz. Bu konuda tek yapmanız gereken kışın ucuz olduğu dönemde bolca limon ve portakal alarak yaz için bunların suyunu derin dondurucuda dondurarak muhafaza etmek.

Gerekli Malzemeler

  • 1 kilo limon
  • 1 kilo portakal
  • 2 tane buz torbası
  • Limon sıkacağı

1 tane buz torbasının dolması için 1 kilo limon ya da portakal yeterli olmaktadır. Bu hesaba göre malzeme oranınızı ayarlayabilirsiniz.

Limon ve Portakal Suyu Yapımı

İlk olarak portakal ve limonları güzelce yıkayın. Daha sonra bunları kesme tahtasına alarak bıçak ile ortadan ikiye kesin. Limon sıkacağı ile limonların suyunu sıkın ve bunu buz torbasına doldurarak ağzını sıkıca bağladıktan sonra derin dondurucuya koyabilirsiniz. Portakallarında aynı şekilde suyunu sıkın ve diğer buz torbasına doldurun. Buz torbasının ağzını sıkı bir şekilde bağladıktan sonra bunu da derin dondurucuya kaldırabilirsiniz.

Bu yazımızda limon ve portakal suyu nasıl saklanır? sorularının cevabını sizlerle paylaştık. Siz de bu pratik yöntemi evde uygulayarak yazın hazırlayacağınız limonatalarda kullanacağınız limon ve portakal suyunu kıştan yapabilirsiniz. İsterseniz limon ve portakalın suyu yerine kendisini de derin dondurucuya koyabilirsiniz. Yaz için derin dondurucuda limon muhafaza etmek isterseniz daha önceden paylaştığımız, limon dondurucuda nasıl saklanır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir