Pet Şişeden Kalpli Duvar Süsü Yapımı

Pet Şişeden Kalpli Duvar Süsü Yapımı

Pet şişeden kalpli duvar süsü yapımı dışarıdan bakıldığında zor bir uygulama gibi görünebilir. Doğru malzemeleri ve uygu yöntemi kullandığınız zaman çalışmayı zorlanmadan yapabilirsiniz. Su ve asitli içeceklerden geriye kalan pet şişeler uygulanan geri dönüşüm çalışmaları ile değerlendirilmektedir. Bu şişeler bütün olarak kullanılarak veya kesilip bazı yerleri kullanılarak çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız, pet şişeden kalpli duvar süsü yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir.

Pet Şişeden Kalpli Duvar Süsü Yapımı

Evde pet şişeden duvar süsü yapmak için öncelikle bu şişenin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarmalısınız. Sonrasında yapacağınız tasarıma göre pet şişeyi uygun şekilde kesmelisiniz. Bunu kesmek için falçata ya da bıçak kullanabilirsiniz. Kestiğiniz pet şişe parçalarını boya ile renklendirerek ya da üzerlerine keçe ve eva gibi malzemelerle kaplama yapabilirsiniz. Son olarak pet şişe ile yaptığınız dekoratif süsleri birbirine yapıştırarak istediğiniz gibi bir tasarım yapabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz uygulamada pet şişeden kesilen parçalara kalp şekli verilerek güzel bir duvar süsü yapılmış. Siz de salon ya da  oturma odasında kullanmak için böyle bir dekor ürünü yapmak isterseniz aşağıdaki listede vereceğimiz malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata ya da bıçak
  • Makas
  • Desenli bant
  • Kalpleri birbirine tutturmak için ip

Pet Şişeden Kalpli Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Pet şişe ile güzel bir duvar süsü yapmak isterseniz bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

  • İlk olarak pet şişeyi yan olarak tutun ve bunun düz olan kısmını falçata ya da makas ile keserek çıkarın.
  • Sonrasında bu düz parçayı 1 parmak genişliğinde yuvarlak halkalar şeklinde kesin.
  • Şimdi sıra geldi bu yuvarlak pet şişe parçalarından kalp yapmaya. Bunun için yuvarlak parçanın üzerine elinzile bastırarak iz çıkarın. Sonra bu parçayı açtırın ve üstteki iz yerine parmağınız ile bastırarak bunu içe doğru getirin.
  • Bu şekilde pet şişeden kalbi yaptıktan sonra bunun üzerine desenli bant yapıştırarak süsleme yapın.
  • İstediğiniz sayıda pet şişeden kalp yaptıktan sonra bunları ip ile birbirine tutturarak kalpli duvar süsü yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde istediğiniz renkte çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. İsterseniz pet şişe ile yaptığınız kalpleri akrilik boya ile renklendirebilirsiniz. Kaplamayı desenli bant yerine keçe ya da eva ile de yapmanız mümkün. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, kalpli duvar süsü yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu güzel video için KadınHanem YouTube kanalına teşekkür ederiz. Evde güzel bir resim çerçevesi tasarlamak isterseniz daha önceden paylaştığımız, simli evadan resim çerçevesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir