Evde Pudra Şekeri Nasıl Yapılır?

Evde Pudra Şekeri Nasıl Yapılır

Evde pudra şekeri nasıl yapılır? bu sorunun cevabını yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Birçok kek, pasta, kurabiye ve tatlının yapımında pudra şekeri kullanılmaktadır. Bazen tüm malzemeler tamam olduğu anda son anda evde pudra şekeri olmadığını fark ederiz. Bu tür durumlarda pudra şekeri almak için dışarı çıkmak yerine evde kendiniz de pudra şekeri yapabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde pudra şekeri yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşaması hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Evde Pudra Şekeri Nasıl Yapılır?

Evde pudra şekeri yapımı oldukça kolaydır. Pudra şekeri, şekerin ezilerek toz haline getirilmiş halidir. Evde pudra şekeri yapmak isterseniz toz şeker ve nişasta kullanmanız gerekmektedir. Nişasta olarak mısır ya da buğday nişastasından istediğinizi kullanabilirsiniz. Pudra şekeri yapmak için toz şeker ve mısır nişastasının toz haline gelmesi gerekmektedir. Toz şeker ve mısır nişastasını ezmek için mutfak robotu kullanabilirsiniz. Malzemeleri aynı anda mutfak robotuna koyarsanız bunları toz haline getirmeniz zor olabilir. Bu nedenle ilk olarak toz şekeri mutfak robotuna alın ve toz haline getirdikten sonra mısır nişastasını da içine ekleyerek bir süre daha karıştırın.

Gerekli Malzemeler

  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 yemek kaşığı mısır nişastası veya buğday nişastası

Bu listede verilen ölçüden yaklaşık 1,5 su bardağı kadar pudra şekeri çıkmaktadır. Size ne kadar pudra şekeri gerekiyorsa kullanacağınız toz şeker ve nişasta oranını buna göre hesaplayabilirsiniz.

Pudra Şekeri Yapımı

Pudra şekeri yapmak için malzemelerin mutfak robotundan geçirilerek toz haline getirilmesi gerekmektedir. Bunun için ilk olarak belirtilen miktarda toz şekeri mutfak robotuna alın ve toz haline gelene kadar karıştırın. Yaklaşık 5 dakika içinde toz şeker toz haline gelecektir. Sonrasında toz haline gelen şekerin üzerine mısır nişastasını da ekleyin ve 1 dakika daha karıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra ev yapımı pudra şekeri kullanıma hazırdır. Pudra şekerini hemen kullanmayacaksanız ağzı kapaklı cam bir kavanoza koyarak, nem ve ışıktan uzak bir ortamda muhafaza edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle ev yapımı pudra şekeri tarifi paylaştık. Artık siz de istediğiniz zaman evde rahatlıkla pudra şekeri yapabilirsiniz. Evde galeta unu yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, evde galeta unu nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir