Süngerden Kolay Oyuncak Yapımı

Süngerden Kolay Oyuncak Yapımı

Süngerden kolay oyuncak yapımı isteyen herkesin evde zorlanmadan yapabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Uygulamayı yapmak kolay olduğu için bunu evde çocuğunuzla birlikte yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Evde çocuklara oyuncak yapmak için çoğunlukla havlu ya da sünger gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür malzemeler hem ucuz hem de çocuklar için zararsızdır. Küçük çocuğunuz varsa onun oynaması için evde bulaşık süngeri ile sevimli bir oyuncak yapabilirsiniz. Bu sünger oyuncağın çocuğunuzun çok hoşuna gideceğini düşünüyoruz. Süngerden oyuncak yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Süngerden Kolay Oyuncak Yapımı

Dikiş dikmeyi ve örgü örmeyi bilenler evde çocukları için çok güzel oyuncaklar yapmaktalar. Eğer örgü ya da dikiş bilmiyorsanız bulaşık süngeri kullanarak da kolay bir şekilde çocuğunuz için oyuncak yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında sadece lastik kullanılmaktadır. İnce lastikler yardımı ile süngerden kedi, köpek, ayıcık ve tavşan gibi sevimli oyuncaklar yapabilirsiniz. Evde süngerden oyuncak yapmak için kolay bir uygulama daha incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız, süngerden sünger bob yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Çocuğunuz için havlu ile yumuşacık bir oyuncak yapmak isterseniz, havludan dikişsiz oyuncak ayıcık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte bulaşık süngeri
 • 5 tane ince lastik
 • Oynar göz
 • Ağız ve burun çizmek için renkli kalemler
 • Süsleme yapmak için ince bir kurdele
 • Yapıştırıcı

Süngerden Oyuncak Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında kesme ve dikiş dikme gibi yöntemler uygulanmamaktadır. Bunun yerine süngere lastikler takılarak kulak, baş, kol ve bacaklar yapılmaktadır. Sünger ile tavşan yapmak isterseniz kulakları uzun yapmanız gerekmektedir. Sünger ile sevimli bir ayıcık yapmak için ise daha yuvarlak kulaklar oluşturmanız gerekiyor. Oyuncakların yüzlerine yapacağınız çizimler de onları belirginleştirmenize yardımcı olacaktır. Aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede sünger ile güzel bir oyuncak yapabilirsiniz.

 • Bulaşık süngerini dik olarak tutun ve iki köşesine lastik geçirin. Daha sonra süngeri hafifçe çekerek kulakları düzeltin.
 • Kulakların ardından süngerin ortasına doğru bir lastik daha geçirerek başı yapın.
 • Geriye kalan 2 lastiği de boynun alt taraflarından geçirerek kol ve bacakları yapın.
 • Sonraki aşamada oynar gözleri yerlerine yapıştırın. Renkli kalemler ile ağız ve burnu da çizin.
 • Son olarak ince kurdeleden parçalar keserek bunları kulağın etrafına dolayıp yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kendin yap çalışması sayesinde çocuğunuz için evde süngerden rengarenk oyuncaklar yapabilirsiniz. İsterseniz bu sünger oyuncakları çocuk odasında dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, süngerden oyuncak yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Deneyecek olanlara kolay gelsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir