Kereviz Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Kereviz Dondurucuda Nasıl Saklanır

Kereviz dondurucuda nasıl saklanır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Kerevizin yemeği ya da çorbası yapılmaktadır. Bu sebze pişerken kötü bir koku yaydığından dolayı fazla tercih edilmez. Aslında kereviz uygun şekilde pişirildiğinde kötü kokudan eser kalmaz. Bu sebzeyi tek başına, çeşitli bakliyatlar ya da garnitür ile birlikte pişirebilirsiniz. Kerevizin bulunmadığı mevsimde dışarıdan kereviz konservesi de alabilirsiniz. Konserve pek sağlıklı olmadığı için en güzeli mevsiminde ihtiyacınız kadar kereviz alarak bunu derin dondurucuda muhafaza etmektir. Kereviz dondurucuda nasıl saklanır bu konudaki pratik bilgileri yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Kereviz Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Kerevizi derin dondurucuya uygun şekilde koyarsanız bu sebze kullanılacağı zamana kadar besin değerini ve tazeliğini muhafaza edebilir. Kerevizin sadece kökünü ya da kökü ile birlikte yapraklarını da dondurucuda muhafaza etmeniz mümkün. İlk olarak pazardan ihtiyacınız kadar  kereviz alın ve bunları evde güzelce temizleyin. Kabuklarını soyduğunuz kerevizleri kesme tahtasına alarak bıçak yardımı ile yemeklik olarak doğrayın. Kerevizi yaprakları ile birlikte pişiriyorsanız o zaman yapraklarını da güzelce yıkayarak temizlemelisiniz. Temizlenmiş kereviz yapraklarını bıçak ile istediğiniz şekilde doğrayın.

Doğramış olduğunuz kerevizleri limon ile güzelce ovarak bunların limonu tamamen emmesini sağlayın. Kerevizin kendisini ve yapraklarını dondurucuya birlikte ya da ayrı ayrı kaldırabilirsiniz. Hazırladığınız kerevizleri tek pişirimlik porsiyonlara ayırın. Daha sonra bunları buzdolabı poşetlerine koyun ve poşetlerin içindeki havayı aldıktan sonra ağızlarını sıkıca kapatarak bunları derin dondurucuya koyabilirsiniz.

Kereviz yemeği yapacağınız zaman bunu dondurucuda çıkardığınızda çözünmesini beklemeden doğrudan yemeğin içine katabilirsiniz. Derin dondurucuya ilk kez kereviz koyacak olanlar, kereviz dondurucuda kaç ay saklanır? diye merak edebilirler. Derin dondurucuya kerevizi doğru şekilde koyarsanız 12 ay boyunca güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Derin dondurucuya kereviz koyacağınız zaman buzdolabı poşetlerinin üzerine tarihi yazarak gereken tedbiri alabilirsiniz.

Bu yazımızda derin dondurucuda kereviz saklamak için uygulayabileceğiniz en pratik yöntemi sizlerle paylaştık. Paylaştığımız püf noktalarını uygulayarak siz de kerevizi dondurucuda güvenli bir şekilde muhafaza ederek, sevdikleriniz için sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. Derin dondurucuda enginar muhafaza etmek isterseniz daha önceden paylaştığımız, enginar dondurucuda nasıl saklanır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir