İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı

İpten kuş tüyü anahtarlık yapımı ile siz de evde kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir anahtarlık yapabilirsiniz. El yapımı anahtarlık denince aklımıza çoğunlukla ip ile örülen eva ya da keçe ile tasarlanan modeller gelmektedir. Herkes örgü örmeyi ilmeyebilir. Keçe ve eva tasarım yapmak da size zor geliyorsa ip ile kuş tüyü anahtarlık yapmayı deneyebilirsiniz. Kolay ve eğlenceli kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız ipten kuş tüyü anahtarlık yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı

Kuş tüyü şeklindeki dekoratif ürünler hoş görünümü ile dikkat çekmektedir. Evde kuş tüyü yapmak için kağıt, desenli bant ve ip gibi farklı malzemeler kullanılmaktadır. Kağıt ile dekoratif nasıl yapılır daha önceden bu konuyu paylaşmıştık. Bu konuda daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz kağıttan dekoratif tüy yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün de sizlerle ip kullanarak kuş tüyü anahtarlık yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Elinizde başka çalışmalardan artan yün ipler varsa bunları ipten anahtarlık yapımı için kullanarak değerlendirebilirsiniz. Güzel bir kuş tüyü anahtarlık yapmak için ilk olarak aşağıdaki listede verilen malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yün ip
  • Makas
  • Bant
  • Anahtarlık halkası
  • İnce dişli bir tarak ( ipi tarayarak katlarını açmak için )

Uygulamanın yapımında her türlü yün ip kullanılabilir.

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Kısa sürede kuş tüyü şeklinde güzel bir anahtarlık yapmak isterseniz tek yapmanız gereken bahsedeceğimiz adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

İlk olarak ipten uzun bir parça kesin ve bunu ortadan ikiye katlayın. Uygulamayı yaparken kolaylık olması için ikiye katladığınız ipi üst tarafına bant yapıştırarak masaya sabitleyin. İpin üst tarafına anahtarlık halkasını geçirin.

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-1
İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-1

İpten makas yardımı ile aynı uzunlukta parçalar kesin ve bunları aşağıda gördüğünüz şekilde ipe düğümleyerek tutturun.

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-2
İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-2

Anahtarlık halkasının takılı olduğu ipin tamamına bu şekilde ip takın. Bunu yaparken ipleri hafifçe ittirerek sıkılaşmalarını sağlayın.

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-3
İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-3

Sonrasında makas ile ipin iki tarafındaki çıkıntıları dikkatli bir şekilde keserek düzeltin.

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-4
İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-4

İpin altındaki iki parçayı düğüm yapın. Böylece diğer iplerin çıkmasını önleyebilirsiniz.

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-5
İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-5

İpleri parmaklarınızla açtırdıktan sonra bunları ince dişli bir tarak ile resimde gördüğünüz şekilde tarayarak kabartın.

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-6
İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-6

Tüm bu aşamaları eksiksiz olarak yaptığınız zaman elinizde aşağıdaki gibi güzel bir anahtarlık olacaktır.

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-7
İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı-7

Bu yazımızda sizlerle evde anahtarlık yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaştık. Uygulamayı yaparken zorlanmamanız için ipten kuş tüyü anahtarlık yapımı resimli anlatım da paylaştık. Aşağıdaki videoyu izleyerek çalışmanın tüm aşamalarını daha detaylı olarak görebilirsiniz. Bu güzel video için KadınHanem YouTube kanalına teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir