Tavuk Ciğer Şiş Nasıl Yapılır?

Tavuk Ciğer Şiş Nasıl Yapılır

Tavuk ciğer şiş nasıl yapılır? bu sorunun cevabını öğrenerek yemek menünüze güzel bir lezzet daha ilave edebilirsiniz. Tavuk gibi tavuk ciğeri ile de lezzetli yemekler yapılmaktadır. Tavuk ciğerini sadece kavurarak tüketiyorsanız bu konuda farklı seçenekleriniz olduğunu da hatırlatmak isteriz. Dana ve kuzu ciğeri ile yaptığınız çöp şişi tavuk ciğeri ile de yapabilirsiniz. Diğer sakatat çeşitlerine göre tavuk ciğeri daha hesaplı olduğu için tavuk ciğer şiş her bütçeye uygun bir malzeme listesi içermektedir. Evde sevdikleriniz için bu lezzetli yemeği pişirmek isterseniz gerekli malzemeleri ve ciğer şiş tarifini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Tavuk Ciğer Şiş Nasıl Yapılır?

Tavuk ciğeri ile yapabileceğiniz farklı yemek çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin ciğeri sade olarak kavurmak yerine domates ve biber ile birlikte kavurarak daha lezzetli ve besleyici bir hale getirebilirsiniz. Sevilen mezelerden birisi olan Arnavut ciğerini tavuk ciğeri ile de yapmanız mümkün. Böyle bir tarife ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız, yalancı Arnavut ciğeri nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Tavuk ciğeri ile güzel görünümü ve harika lezzeti ile dikkat çeken pratik bir yemek yapmak isterseniz aşağıda kolay tavuk ciğer şiş tarifi ve malzeme listesini paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 500 gram tavuk ciğeri
  • Tuz
  • Çöp şiş

Tavuk Ciğer Şiş Yapımı

Çöp şiş yapımına ciğeri temizlemekle başlamalısınız. Bunun için ilk olarak bir bıçak yardımı ile tavuk ciğerlerinde bulunan fazla yağ ve sinirleri alın. Daha sonra bu ciğerleri bıçak ile ortadan ikiye kesin ve bunları suya tutarak ortalarında bulunan kan pıhtıların çeşmenin altında temizleyin. Ciğerin kanını daha iyi temizlemek için bunları soğuk su doldurduğunuz bir kabın içinde 10 dakika bekletin ve daha sonra suyunu süzmesi için süzgeçte bir süre bekletin. Suyunu süzen ciğerleri bir kasenin içine alın ve üzerine tuz dökerek güzelce karıştırın.

Tavuk ciğerlerini çöp şişlere geçirin ve her iki tarafı kızarana kadar pişirin. Çoğu tarifte çöp şiş yağda pişirilmektedir. Biz tavuk ciğerlerini şişlere geçirdikten sonra ızgarada pişirdik. İsterseniz siz de bu şekilde pişirebilir ya da fırın ızgarasında pişirebilirsiniz. Bunun dışında çöp şişe geçirdiğiniz ciğerleri teflon tavada da pişirmeniz mümkün. Tavada çöp şiş pişireceğiniz zaman tavayı hiç yağlamadan ısıtın. Tava iyice ısındıktan sonra çöp şişleri pişirebilirsiniz. İster ızgarada, ister fırında ya da tavada pişirin her şekilde çöp şiş çok lezzetli olmaktadır.

Evde tavuk ciğer şiş yapımı için ihtiyacınız olan bilgileri sizlerle paylaştık. Bu lezzetli yemeği pilav üstü ya da lavaş ile birlikte servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun. Bu yemek farklı görünümü ve lezzeti ile özel yemek davetleri için de uygundur. Klasik lezzetlerden vazgeçemiyorsanız ciğer kavurması pişirmek isterseniz daha önceden paylaştığımız, tavuk ciğeri nasıl kavrulur yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir