Pet Şişeden Kalp Nasıl Yapılır?

Pet Şişeden Kalp Nasıl Yapılır

Pet şişeden kalp nasıl yapılır bunu öğrenerek evde çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Özel günlerde ev süslemesi yapmak için kalp şeklindeki süslemeler sıkça kullanılmaktadır. Salon ve diğer odaların dekorasyonunda da kalpli kapı ve duvar süsleri ağırlıktadır. Siz de evde kalp şeklinde güzel bir süs yapmak isterseniz bu yazımızda anlatacağımız kolay kendi yap uygulamasını deneyebilirsiniz. Pet şişeden kalp yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pet Şişeden Kalp Nasıl Yapılır?

Pet şişe geri dönüşüm projelerinde sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu plastik şişelerden çocuklar için oyuncak ve birçok farklı dekoratif süs yapılmaktadır. Bugün size anlatacağımız pet şişeden kalp yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir. Mutfağınızda atılmayı bekleye pet şişeler varsa bunları kalp şeklinde dekoratif süs yaparak değerlendirmeniz mümkün. Pet şişe ile birkaç tane kalp yaptıktan sonra bunları birbirine ekleyerek çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Böyle bir dekoratif süs yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, pet şişeden kalpli duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • Makas

Pet Şişeden Kalp Yapımı

Listede verilen malzemeler tamam ise pet şişeden kalp yapımına geçebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak pet şişenin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarın. Falçata yardımı ile pet şişenin alt ve üst tarafını kesin. Kalp yapımında şişenin düz olan ortası kullanılmaktadır.
  • Bu düz parçadan makas ile 1 parmak kalınlığında şerit kesin ve  bunu yan tutup elinizle üzerine bastırarak ek yerlerine iz çıkmasını sağlayın.
  • Bu parçanın çıkıntılarını makas ile keserek düzeltin. Sonrasında şeridi hafifçe açtırın.
  • Yaprak şeklinde olan parçanın üst tarafına parmağınızla bastırarak hafifçe içe doğru ittirin. İçte kalan ek yerine bastırarak şeklin belirginleşmesini sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden kalp yapımı tamamlanmış oluyor. Bu güzel dekoratif süsü orijinal hali ile kullanabileceğiniz gibi isterseniz üzerini boyayabilir ya da desenli bant ile kaplayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap uygulamasını denemek isteyenler için pet şişeden kalp resimli anlatım paylaşıyoruz.

Görsel Kaynak: www.eglenbizle.com

Pet Şişeden Kalp Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Kalp Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir