Plastik Kaşıklarla Marakas Nasıl Yapılır
Kendin Yap,  Nasıl Yapılır

Plastik Kaşıklarla Marakas Nasıl Yapılır?

Plastik kaşıklarla marakas nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrenerek evde çocuğunuza oyuncak marakas yapabilirsiniz. Marakas, çıkardığı ses nedeni ile küçük çocukların çok hoşuna giden bir müzik aletidir. Sizin çocuğunuzda bu müzik aletine ilgi duyuyorsa evde onun için sevimli bir marakas yapmayı deneyebilirsiniz. Plastik kaşıklarla marakas yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapımında faydalanabileceğiniz resimli anlatımı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kaşıklarla Marakas Nasıl Yapılır?

Evde çocuklara marakas yapmak için pet şişe, plastik kaşık, tuvalet kağıdı rulosu gibi farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız marakas nedir yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün sizlere bahsedeceğimiz, plastik kaşıklarla marakas yapımı oldukça kolaydır. Çocuğunuzun yediği sürpriz yumurtaların kabı ve plastik kaşıklar kullanarak evde kısa sürede güzel bir oyuncak marakas yapabilirsiniz. Çocuğunuz çok küçük değilse bu uygulamayı onunla birlikte yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıda verdiğimiz malzemeleri temin ettikten sonra çalışmayı yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane plastik kaşık
  • 1 tane sürpriz yumurta kabı
  • Pirinç ya da boncuk
  • Desenli bant
  • Makas
  • 2 tane ince lastik

Plastik Kaşıklarla Marakas Yapımı

Kısa sürede oyuncak marakas yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak sürpriz yumurta kabının içine biraz pirinç ya da boncuk koyun ve kapağını kapatın.
  • Plastik kaşıkları iç tarafları birbirine bakacak şekilde tutun ve sürpriz yumurta kabını bunların arasına dikkatli bir şekilde yerleştirin.
  • Daha sonra kaşıkların etrafına desenli bant sararak parçaları birbirine tutturun.
  • Kaşıkların alt tarafına ince lastikleri geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

4 tane kaşık ve 2 tane sürpriz yumurta kabı kullanarak 2 tane de marakas yapabilirsiniz. İsterseniz marakasın üst tarafını tamamen desenli bant ile kaplayarak daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Uygulama öncesinde plastik kaşıkları boya ile renklendirerek de daha şık bir tasarıma imza atabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde çocuklar için oyuncak marakas yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir.

Plastik Kaşıklarla Marakas Nasıl Yapılır-1
Plastik Kaşıklarla Marakas Nasıl Yapılır-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir