Süngerden Civciv Nasıl Yapılır?

Süngerden Civciv Nasıl Yapılır

Süngerden civciv nasıl yapılır bunu öğrenerek evde çocuğunuz için sevimli bir oyuncak yapabilirsiniz. Sünger yumuşak yapısı nedeni ile çocuklar için oyuncak yapımında kullanılan bir malzemedir. Kumaş, keçe ya da örgü oyuncakların içini doldurmak için kullanılan süngerler sadece dolgu malzemesi olarak değil oyuncağın yapımında da kullanılabilir. Süngere ip bağlanarak ya da lastik takılarak çok güzel oyuncaklar yapılmaktadır. Bunun yanı sıra süngerin üzerine keçe ya da eva ile göz ve ağız yapılarak da sevimli oyuncaklar tasarlanabilir. İsterseniz süngeri makas ile keserek de oyuncak yapmanız mümkün. Bu yazımızda sizlerle sünger ile civciv yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Süngerden Civciv Nasıl Yapılır?

Küçük çocuğunuz varsa onunla birlikte evde sevimli bir sünger civciv yapabilirsiniz. Bu civcivle çocuğunuz oynayabilir ya da odasında dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Orijinal civciv yapımında sarı renkli sünger kullanılmaktadır. Fakat siz isterseniz pembe ya da mavi renkte sünger de kullanabilirsiniz. Doğum günü kutlaması yapacağınız zaman sünger ile minik civcivler yaparak bunları odayı süslemek için de kullanabilirsiniz. Uygulamayı yaparken kolaylık olması için düz temizlik süngerlerinden kullanabilirsiniz. Bulaşık yıkamak için kullanılan süngerlerin bir tarafı sert yeşil kaplama olduğu için bunu çıkarmakla uğraşmak yerine düz süngerleri tercih edebilirsiniz. Sünger ile çocuğunuz için farklı oyuncaklar yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, süngerden kolay oyuncak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Süngerden Civciv Yapımı
Süngerden Civciv Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane bulaşık süngeri
 • Yuvarlak bir nesne ( civcivin başını çizmek için )
 • Kalem
 • Makas
 • Turuncu renkte kağıt
 • Yapıştırıcı
 • Küçük oynar göz

Süngerden Civciv Yapımı

Sünger ve diğer malzemeler hazır ise sevimli bir civciv yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak yuvarlak bir cisim yardımı ile süngerin üzerine civcivin başını çizmekle işe başlayın.
 • Daha sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Turuncu kağıt ile civcivin gagasını yapın.
 • Son olarak oynar gözleri ve gagayı yerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde farklı renkte süngerler kullanarak çocuğunuz için rengarenk oyuncak civcivler yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı eva ya da keçe gibi malzemeler kullanarak da yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, süngerden civciv resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir.

Süngerden Civciv Resimli Anlatım
Süngerden Civciv Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir