Desenli Bant ile Kalem Süslemesi Yapımı

Desenli Bant ile Kalem Süslemesi Yapımı

Desenli bant ile kalem süslemesi yapımı farklı bir kendin yap çalışması olarak ilginizi çekebilir. Çocuklar yazı yazmak ve resim yapmak için kurşun kalem ve boya kalemi kullanırlar. Bu kalemler düz bir tasarıma sahip ise çok kolay bir şekilde üzerlerine desen yaparak süsleyebilirsiniz. Ahşap kalemlere desen yapma fikri hoşunuza gittiyse desenli bant ile kalem süslemesi yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını bu yazımızda paylaşıyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Desenli Bant ile Kalem Süslemesi Yapımı

Desenli Bant ile Kalem Süslemesi Yapımı-1
Desenli Bant ile Kalem Süslemesi Yapımı-1

Küçük çocuklar ilk olarak kurşun kalem ile yazı yazmaya başlarlar. Onları yazı yazmaya teşvik etmek için güzel desenlere sahip kurşun kalemler alırız. Bunlara çeşitli kalem süsleri takarak çocuklar için daha ilgi çekici hale getirmeye çalışırız. Bugün size bahsedeceğimiz uygulama da çocukların kalemlerini süslemek için kullanılabilir. Evde kalem süslemesi yapmanın en kolay yolunu öğrenmek isterseniz siz de bu kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz. Kalem için kolay bir şekilde süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva kağıdı ile kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

Desenli Bant ile Kalem Süslemesi Yapımı-2
Desenli Bant ile Kalem Süslemesi Yapımı-2
  • 1 tane kalem
  • Desenli bant
  • Makas
  • Kalemtraş

Uygulamanın yapımında üzerine desen yapmak istediğiniz kurşun kalem yada boya kalemleri kullanabilirsiniz. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz renk ve desende bant temin edebilirsiniz.

Desenli Bant ile Kalem Nasıl Süslenir?

Desenli bant ile kurşun kalem süslemesi yapmak isterseniz bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

  • Kurşun kalemi düz olarak tutun ve desenli bandı yukarı kısmından aşağı doğru sarmaya başlayın. Desenli bandı kaleme sararken başlangıç noktasında resimde gördüğünüz gibi verev tutmanız gerekiyor.
  • Bandı kurşun kalemin üzerine sıkı bir şekilde sarmaya dikkat etmelisiniz.
  • Kalemin tamamını desenli bant ile kapladıktan sonra bunun ucunu makas ile kesin.
  • Üst kısımdaki bant fazlalığını makas ile dikkatli bir şekilde keserek düzeltin.
  • Kalemi kalemtraş ile açarak uç kısmını da düzelterek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde çocuğunuzun kalemlerini evde rahatlıkla süsleyebilirsiniz. İsterseniz süsleme yapmak için desenli bant yerine renkli bantlardan da kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kalem süslemesi resimli anlatım paylaşıyoruz. Deneyecek olanlara kolay gelsin.

Kalem Süslemesi Resimli Anlatım
Kalem Süslemesi Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir