Eva ile Bardak Altlığı Yapımı

Eva ile Bardak Altlığı Yapımı

Eva ile bardak altlığı yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes bunu evde rahatlıkla deneyebilir. Günümüzde dekoratif bardak altlığı kullanımı oldukça yaygındır. Keçe ya da eva ile yapılan bardak altlıkları şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Eva tasarım yapmaya yeni başladıysanız bugün bahsedeceğimiz uygulamayı zorlanmadan yapabilirsiniz. Eva ile bardak altlığı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda paylaşıyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Eva ile Bardak Altlığı Yapımı

Evde eva ile bardak altlığı yapmak için ilk olarak bunun şekline karar vermelisiniz. Bardak altlığını yuvarlak, kare ya da dikdörtgen şeklinde yapabileceğiniz gibi çiçek ya da kalp şeklinde de yapmanız mümkün. Şekle karar verdikten sonra süsleme yapmak istiyorsanız bunun için hangi malzemeyi kullanacağınıza da karar vermelisiniz.

Eva ile Bardak Altlığı Yapımı-1
Eva ile Bardak Altlığı Yapımı-1

Eva ile küçük bir bardak altlığı yapabileceğiniz gibi isterseniz daha büyük bardak altlığı da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Su bardağı ve kahve fincanı için uygun boyutta bir altlık yapmak için orta boy kavanoz kapağı kullanılabilir. Evde kullanmak ya da sevdiklerinize hediye etmek için şık bir bardak altlığı tasarlamak isterseniz bu uygulama tam size göre. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Süsleme yapmak için pul
  • Silikon yapıştırıcı

Bunların dışında yapmak istediğiniz bardak altlığının boyutuna uygun yuvarlak bir nesne. İsterseniz uygulamanın yapımında düz yerine desenli eva da kullanabilirsiniz. Bu şekilde ayrıca süsleme yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Eva ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan evalar varsa süsleme yapımında bunları da kullanabilirsiniz.

  • Yuvarlak nesneyi evanın üzerine yerleştirin ve kalem il etrafından geçerek çizimi yapın.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek evayı yuvarlak olarak kesin.
  • Bu şekilde bardak altlığını yaptıktan sonra bunun kenarlarını pul ya da başka aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta çok güzel bardak altlıkları yapabilirsiniz. İsterseniz aynı renk ve süsleme ile Amerikan servis yaparak bunları takım olarak da kullanmanız mümkün. Uygulamanın yapımında eva yerine keçe de kullanılabilir. Bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, eva ile bardak altlığı resimli anlatım bu konuda size ilham verebilir. Kolay eva tasarım çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız simli eva ile emoji yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bardak Altlığı Resimli Anlatım
Bardak Altlığı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir