Evde Kulaklık Kabı Yapımı

Evde Kulaklık Kabı Yapımı

Evde kulaklık kabı yapımı başlığı altında sizlerle kolay bir şekilde yapabileceğiniz kendin yap çalışmaları paylaşıyoruz. Plastik nesneler geri dönüşüm uygulamalarında sıkça kullanılmaktadır. Plastik su şişeleri, çeşitli boy ve şekillerdeki plastik kaplarla çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamalarda sakız ve sürpriz yumurta kutuları kullanılarak kulaklık kabı yapılmaktadır. Kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir kulaklık kabı tasarlamak isterseniz bu uygulamaları yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamaların resimli anlatımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Evde Kulaklık Kabı Yapımı

Evde kolay kulaklık kabı yapımı için küçük plastik kutuları kullanabilirsiniz. Bu kutular kulaklığın sığacağı büyüklükte olduğu için kap zaten hazır haldedir. Sizin tek yapmanız gereken bu kapları zevkinize göre süslemek. Yapacağınız kulaklık kabını boya ile renklendirebilir ya da üzerlerine desen çizebilirsiniz. Bu küçük kapların üzerine keçe, eva, boncuk ve pul gibi malzemelerle süsleme yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan bu tür malzemeler varsa bunları kulaklık kabı süslemesinde kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı

Çocukların yediği sürpriz yumurtaların plastik kutularını kullanarak evde sevimli bir kulaklık kabı yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; sürpriz yumurta kabı, uygun renkte eva ve boyalar. İlk olarak plastik kutunun üzerine yapacağınız meyveye uygun bir süsleme yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için kutunun üzerine beyaz minik noktalar ya da küçük v şeklinde çizimler yapın. Renkli çizim kaleminiz yoksa aynı işlemi ince bir fırça ile de yapabilirsiniz. Sonrasında sürpriz yumurta kutusunun üzerine küçük hareketli gözler yapıştırabilir ya da bunları da boya ile yapabilirsiniz. Son olarak yeşil eva ile meyvenin yaprağını yaparak bunu silikon tabancası yardımı ile plastik kutunun üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Evde çilek ya da ananas şeklinde bir kulaklık saklama kabı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız sürpriz yumurta kutusundan kulaklık kabı yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Sürpriz Yumurta Kutusundan Kulaklık Kabı
Sürpriz Yumurta Kutusundan Kulaklık Kabı

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı

Sürpriz yumurta kutusu yoksa sakız kutusu kullanarak da çok güzel bir kulaklık saklama kabı yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; 1 tane sakız kutusu, yapıştırıcı ve pul. İsterseniz pul yerine küçük parlak taşlar ya da boncuk da kullanabilirsiniz. Eva ya da keçeleri küçük parçalara keserek bunları da sakız kutusunu süslemek için kullanabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız sakız kutusundan kulaklık kabı yapımı resimli anlatımdan faydalanabilirsiniz.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı
Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı

Sizlerle kolay kulaklık kabı yapımı hakkında 2 örnek çalışma paylaştık. Bunlardan istediğinizi yaparak kulaklığınızı muhafaza etmek için güzel bir saklama kabı tasarlayabilirsiniz. Sürpriz yumurta kabı ile evde dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız sürpriz yumurta kabından kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir