Desenli Bant ile Kavanoz Süslemesi Yapımı

Desenli Bant ile Kavanoz Süslemesi Yapımı

Desenli bant ile kavanoz süslemesi yapmak oldukça kolaydır. Çoğumuzun evinin mutfağında atılmayı bekleyen cam kavanoz bulunmaktadır. Bu kavanozları atmak yerine üzerlerine süsleme yaparak dekoratif ürün yapabilirsiniz. Cam süslemesi yapımında boya, kumaş, boncuk ya da küçük parlak taşlar kullanılabilir. Bunların yerine isterseniz paylaşacağımız örnek çalışmadaki gibi desenli bant kullanarak da çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Desenli bant ile kavanoz süslemesi yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Desenli Bant ile Kavanoz Süslemesi Yapımı

Evde kavanoz süslemesi yapmak için farklı yöntemler uygulanabilir. İstediğiniz renkte cam boyası kullanarak kavanozun üzerini boyayabilir ya da desen yapabilirsiniz. Kavanozun üzerine tül ya da kurdele yapıştırarak da çok şık süslemeler yapılabilir. Elinizde boncuk, pul ya da parlak taşlar varsa bunları da süsleme yapımında kullanmanız mümkün. Tüm bunlarla uğraşmak yerine kısa sürede güzel bir süsleme yapmak isterseniz desenli bant kullanabilirsiniz. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renk ve desenlerde bant bulabilirsiniz. Bunlardan birkaç tane alarak kavanoza güzel süslemeler yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane cam kavanoz
  • İstediğiniz renkte desenli bant
  • Makas

Desenli Bant ile Kavanoz Nasıl Süslenir?

Cam kavanozun üzerine süsleme yapmaya başlamadan önce bunun üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkararak kavanozu temizlemeniz gerekiyor. Bu ön hazırlık aşamasının ardından kavanozu süslemeye başlayabilirsiniz.

  • Cam kavanoz süslemek için tek yapmanız gereken desenli banttan makas ile keseceğiniz parçayı kavanozun üzerine yapıştırmak.
  • Desenli bantı kavanozun üzerine yatay ya da dikey olarak yapıştırabilirsiniz.
  • Kavanozun her yerine bant yapıştırmak yerine arada boşluklar bırakarak hoş bir süsleme yapabilirsiniz.

Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde cam kavanozları şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Süsleme yaptığınız kavanozun içine yapay çiçek koyarak bunu dekoratif vazo olarak kullanabilirsiniz. Bu yöntemi uygulayarak çalışma masasına koymak için güzel bir kalemlik de yapabilirsiniz. Süsleme yaptığınız kavanozun içine tealight mum koyarak bunu mumluk olarak da kullanmanız mümkün. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını uygulamak isterseniz aşağıda paylaştığımız kavanoz süslemesi resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir. Çocuğunuzun kalemlerine süsleme yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız desenli bant ile kalem süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kavanoz Süslemesi Resimli Anlatım
Kavanoz Süslemesi Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir