Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dekoratif Süs Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dekoratif Süs Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosundan dekoratif süs yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için dikkatinizi çekebilir. Tuvalet kağıdı rulosu ile yapılan dekoratif süsler şık görünümü ile dikkat çekmektedir. Evde atılmayı bekleyen tuvalet kağıdı rulosu varsa bunu dekoratif süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan dekoratif süs yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dekoratif Süs Yapımı

Evde kartondan dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için özel olarak karton almanıza gerek yok. Biten tuvalet kağıdının rulosu bu tür çalışmalarda işinize yarayabilir. Bu karton ruloları farklı şekillerde kestikten sonra bu parçaları birbirine yapıştırarak çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Yaptığınız dekoratif süsleri orjinal halleri ile kullanabileceğiniz gibi isterseniz bunları boyayarak ya da üzerlerine boncuk, pul, sim yapıştırarak süsleyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • İnce bir kurdele ya da ip

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosu ve diğer malzemeler hazır ise dekoratif süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Tuvalet kağıdı rulosunu düz bir zemine yan olarak koyun. Bunun üzerine elinizle hafifçe bastırarak yasalaşmasını sağlayın.
  • Sonrasında bu rulodan makas yardımı ile 4 tane aynı kalınlıkta parça kesin.
  • Kestiğiniz bu parçalardan iki tanesini uçlarından birbirine yapıştırarak tuturun. Yapışkanın iyice tutması için ek yerlerine parmaklarınızla bastırın ya da mandal takın.
  • Diğer parçaları da aynı şekilde yapıştırarak birleştirin.
  • Hazırladığınız bu ikili parçaları ters olarak tutun ve uçlarını yapıştırarak birleştirin.
  • Dekoratif süsü bu şekilde yaptıktan sonra üst tarafına ince bir kurdele geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde evde çok güzel karton süsler yaparak dekoru daha güzel hale getirmeniz mümkün. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz tuvalet kağıdı rulosunu istesiğiniz bir renkte boyayabilirsiniz. İsterseniz boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar kullanarak da zevkinize göre bir süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan halka süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir