Pet Şişeden Kase ve Şekerlik Yapımı
Kendin Yap

Pet Şişeden Kase ve Şekerlik Yapımı

Pet şişeden kase ve şekerlik yapımı başlığı altında sizlerle ilham verici 2 tane kolay geri dönüşüm uygulaması paylaşıyoruz. Pet şişe günümüzde pek çok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Bu şişelerin alt, üst ya da orta kısımları hatta kapakları kullanılarak çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Evde kısa sürede güzel bir dekoratif ürün yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz çalışmalardan istediğiniz yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamalar sayesinde pet şişeler ve daha birçok artık malzemeyi değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu uygulamaların en güzel yanı ekstra malzeme almanıza gerek olmaması. Pet şişeden kase ve şekerlik yapmak isterseniz uygulamaların resimli anlatımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pet Şişeden Kase ve Şekerlik Yapımı

Evinizin mutfağında yayıntı yapan boş pet şişeler varsa bunları değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Size bahsedeceğimiz uygulamaları yapmak için 1, 2 ya da 2,5 litrelik pet şişeleri kullanabilirsiniz. Pet şişeleri kesmek için falçata ve makas, kenarlarını düzleştirmek için de ütü kullanabilirsiniz. Şişeleri akrilik boya ile istediğiniz renkte boyayabilir ya da üzerlerine kurdele, tül, boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla süslemeler yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva ve keçeler varsa bunları da süsleme yapmak için kullanabilirsiniz. Bu aşamada hayal gücünüzü de devreye sokarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Pet Şişeden Kase Yapımı

Pet şişelerin alt tarafı boyut ve şekil olarak kaseye benzediği için bunlarla çok güzel kaseler yapılabilir. Bunun için tek yapmanız gereken pet şişenin alt kısmını makas ile kesmek ve sonrasında kestiğiniz yeri ütüye bastırarak düzleştirmek. Kaseyi bu şekilde yaptıktan sonra bunu istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Boyama yapmak istemezseniz şişeyi kurdele, kumaş, keçe ya da eva ile kaplayabilirsiniz. Elinizde artık ipler varsa bunları kasenin etrafına yapıştırarak da güzel bir süsleme yapabilirsiniz. Bu konuda daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda pet şişeden kase yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Pet Şişeden Kase Yapımı
Pet Şişeden Kase Yapımı

Pet Şişeden Şekerlik Yapımı

Şık ve zarif dekoratif ürünler kullanmaktan hoşlanıyorsanız pet şişe ile şekerlik yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için aynı boyutta iki tane pet şişeye ihtiyaç vardır. Pet şişelerin alt kısımlarını falçata yardımı ile kesin. Bunlardan birisini biraz daha küçük olarak kesmelisiniz. Bu şekilde şekerlik ve kapağını yaptıktan sonra kurdele ve tül ile istediğiniz gibi bir süsleme yapabilirsiniz. İnce bir kurdeleden keseceğiniz küçük bir parçayı şekerlik ve kapağın kenarına yapıştırarak aradaki bağlantıyı oluşturabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişeden şekerlik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür kolay geri dönüşüm projeleri ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız pet şişeden kalpli duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Pet Şişeden Şekerlik Yapımı
Pet Şişeden Şekerlik Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir