Eti Puf Kabından Anahtarlık Yapımı

Eti Puf Kabından Anahtarlık Yapımı

Eti puf kabından anahtarlık yapımı kolay bir geri dönüşüm uygulaması olarak ilginizi çekebilir. Çocukların severek tükettiği eti pufların şeffaf kaplarını atmak yerine bunlarla güzel bir anahtarlık yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları da uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Tasarımı size ait olan bu anahtarlığı kendiniz kullanabileceğiniz ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse eti puf kabından anahtarlık yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve çalışmanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Eti Puf Kabından Anahtarlık Yapımı

Evde anahtarlık yapımı için eva, keçe ve farklı kumaş türleri kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra metal, karton ya da plastik malzemeler kullanılarak da anahtarlık yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz örnek çalışmada eti puf kapları kullanılmış. Bu kaplardan kesilen yuvarlak parçaların içine minik evalar doldurularak şık bir anahtarlık yapılmış. Böyle bir anahtarlığı çocuklar severek kullanacaklardır. Dikiş dikmekle ya da çok ince detaylarla uğraşmadan kolay bir şekilde anahtarlık yapmak isterseniz bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane eti puf kabı
  • Farklı renkte evalar
  • Makas
  • Koli bandı
  • Anahtarlık halkası

Eti Puf Kabından Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Anahtarlık yapmaya başlamadan önce eva parçaları hazırlamakla işe başlamalısınız. Bunun için tek yapmanız gereken evaları makas ile küçük parçalar halinde kesmek. Rengarenk evaları küçük parçalar halinde kestiğinizde bunlar şeker gibi görünetek anahtarlığa güzel bir görünüm katacaktır. Evaları anlattığımız şekilde makas ile kestikten sonra anahtarlığı yapmaya başlayabilirsiniz.

  • Uygulamanın yapımında eti puf kapılarının alt tarafındaki düz parça kullanılmaktadır. Kapların kenarlarını makas ile keserek düz yuvarlak kısımları dikkatli bir şekilde çıkarın.
  • Sonrasında bu iki parçayı iç kısımları birbirine bakacak şekilde tutarak kenarından az bir yeri bantlayın.
  • Bu şekilde iki parçayı birbirine tutturduktan sonra içini eva parçaları ile doldurun.
  • Sonraki aşamada parçaların üzerine koli bandı yapıştırarak kenarlarının kapanmasını sağlayın.
  • Son olarak anahtarlığın üst tarafına bir delik açarak anahtarlık halkasını buradan geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel bir anahtarlık yapabilirsiniz. İsterseniz puf kaplarının içine boncuk ya da pul gibi süsleme aksesuarları da koyabilirsiniz. İçinde rengarenk evalar bulunan şeffaf parçaya anahtarlık kopçası yerine ince bir ip takarak bunu dekoratif süs olarak da kullanmanız mümkün. Evde bu güzel çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız eti puf kabından anahtarlık yapımı videolu anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Evde bu tür kolay çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız ipten kuş tüyü anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir