Plastik Şişe Kapağından Çiçek Yapımı

Plastik Şişe Kapağından Çiçek Yapımı

Plastik şişe kapağından çiçek yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Kumaş ya da farklı malzemelerden imal edilmiş yapay çiçekler salon ve oturma odasının dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Sizin de süsleme yapmak ya da bir vazoya koymak için yapay çiçeklere ihtiyacınız varsa bu yazımızda bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Plastik şişe kapağından yapay çiçek tasarlamak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Şişe Kapağından Çiçek Yapımı

Plastik şişeler farklı geri dönüşüm çalışmalarında kullanılmaktadır. Bu şişelerin renkli kapakları da dekoratif süs yapımı için çok işinize yarayabilir. Farklı renklerde plastik kapak biriktirip bunları birbirine yapıştırarak çok güzel dekoratif süsler yapmak mümkün. İsterseniz bu kapaklarla çiçek de yapabilirsiniz. Yuvarlak olan bu kapakların kenarlarına kesikler yaparak bunları dışa doğru açtırarak çok güzel yapay çiçekler yapılabilir. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra plastik kapaktan çiçek yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Plastik Şişe Kapağından Çiçek Yapımı
Plastik Şişe Kapağından Çiçek Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Plastik şişe kapağı
  • Falçata
  • Çiçeğin ortasına yapıştırmak için boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz.

Uygulamanın yapımında her türlü plastik kapak kullanılabilir.

Plastik Şişe Kapağından Çiçek Nasıl Yapılır?

İhtiyacınız kadar plastik kapak temin ettiyseniz bunlardan çiçek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Plastik kapağı düz bir zemine iç tarafı size bakacak şekilde koyun.
  • Falçata yardımı ile kapağın iç tarafındaki çizgilerin üzerine kesikler yapın.
  • Kapağın tamamına bu şekilde kesikler yaptıktan sonra parçaları parmağınızla dışa doğru bastırarak açtırın.
  • Tüm parçaları açtığınızda ortaya güzel bir çiçek çıkacak.

Yaptığınız plastik çiçeğin daha güzel görünmesini isterseniz bunun ortasına küçük bir boncuk ya da pul yapıştırabilirsiniz. Ahşap ya da plastik bir çubuğa yeşil bant veya yeşil krapon kağıdı sararak çiçeğe sap da yapabilirsiniz. Bu şekilde rengarenk çiçekler yapıp bunları bir vazoya koyarak salon ya da oturma odasında dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, plastik şişe kapağından yapay çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde keçe ile dekoratif çiçek yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, keçeden kolay çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Çiçek Resimli Anlatım
Plastik Kapaktan Çiçek Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir