Dondurma Çubuğundan Minyon Kitap Ayracı Yapımı

Dondurma Çubuğundan Minyon Kitap Ayracı Yapımı

Dondurma çubuğundan minyon kitap ayracı yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için ilginizi çekebilir. Küçük çocuğunuz varsa bu keyifli çalışmayı evde onunla birlikte yapabilirsiniz. Minyon şeklinde bir kitap ayracı çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Bu kolay uygulamayı denemek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Minyon Kitap Ayracı Yapımı

Evde kitap ayracı yapmak için kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılabilir. Bunların yanı sıra ahşap çubuklar kullanılarak da çok güzel kitap ayraçları yapılabilir. Küçük çocuklar minyonları sevdiği için biz de bugün sizlerle minyon kitap ayracı yapımını paylaşmak istiyoruz. Evde dondurma çubuğundan kitap ayracı yapmak için uygun renkte boyalar kullanarak bu uygulamayı hiç zorlanmadan yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane dondurma çubuğu
  • Sarı, mavi ve siyah boya
  • 1 tane hareketli göz
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında guaj ya da akrilik boya kullanabileceğiniz gibi isterseniz renkli kalemlerle de boyamayı yapabilirsiniz. Orjinal bir minyon yapabilmek için küçük ve siyah hareketli göz kullanmalısınız. Elinizde dondurma çubuğu yoksa hobi çubuğu ile de bu çalışmayı yapabilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Minyon Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Dondurma çubuğu ve boyalar hazır ise minyon kitap ayracı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak dondurma çubuğunun alt tarafını yarısına kadar mavi renge boyayın.
  • Çubuğun üst tarafını da sarı renge boyayın.
  • Bu şekilde minyonun ana hatlarını yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Siyah boya ile minyonun gövde kısmına cep çizin.
  • Yine siyah boya ile minyona ağız ve göz kısmına da şerit yapın.
  • Son olarak siyah şeridin üzerine hareketli gözü yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra dondurma çubuğundan minyon kitap ayracı yapımı tamamdır. Bu kolay uygulama sayesinde evde çocuğunuz için sevimli bir kitap ayracı yapabilirsiniz. İsterseniz dondurma çubuğunu boyamak yerine bunun üzerine aynı renklerde eva, kağıt ya da keçe parçalar yapıştırabilirsiniz. Malzeme seçimi konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda dondurma çubuğu ile minyon kitap ayracı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür kolay kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, kolay kalpli kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyon Kitap Ayracı Resimli Anlatım
Minyon Kitap Ayracı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir