Kağıttan Top Süs Yapımı

Kağıttan Top Süs Yapımı

Kağıttan top süs yapımı evde dekoratif süs yapmak isteyenlerin uygulayabileceği en kolay kendin yap çalışmalarından birisidir. Evinizde özel bir davet vereceğiniz zaman dekoru güzelleştirmek için kağıt süse ihtiyaç duyarsanız size bahsedeceğimiz çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Önerimiz hoşunuza gittiyse kağıttan top süs yapımı için gerekli olan malzemelerin listesi ve uygulamanın resimli anlatımı aşağıda verilmiştir.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kağıttan Top Süs Yapımı

Evde kağıttan dekoratif süs yapmak isterseniz kağıdı şeritler halinde keserek bunlarla çok güzel süsler yapabilirsiniz. Kağıttan keseceğiniz şeritleri iç içe kalpler ya da halkalar şeklinde yaparak farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Kağıt ile tek bir şerit yapıp bunun iki ucunu birbirine yapıştırarak halka süs yapabilirsiniz. Bu şekilde iç içe halkalar yaparak istediğiniz uzunlukta süsler tasarlayabilirsiniz. Daha şık bir dekoratif süs yapmak isterseniz o zaman top süs yapımını tercih edebilirsiniz. Bu konuda uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıt
  • Cetvel
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

İsterseniz uygulamanın yapımında fon kartonu da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Kağıttan Top Süs Nasıl Yapılır?

Renkli kağıt ve diğer malzemeler hazır ise top süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak renkli kağıttan 3 tane aynı boyutta şerit hazırlamakla işe başlamalısınız. Bunun için kağıdın üzerine cetvel yardımı ile 1 parmak genişliğinde uzun şeritler çizerek bunları makas ile kesin.
  • Hazırladığınız bu şeritlerden bir tanesinin iki ucunu yapıştırarak daire haline getirin.
  • Masanın üzerine şeritlerden birini koyun ve daire şeklindeki kağıdı bunun tam ortasına yapıştırdıktan sonra şeridin iki ucunu birbirine yapıştırın.
  • Bu şekilde iç içe geçmiş iki halka yaptıktan sonra diğer şeridin ortasına bu halkayı yerleştirin ve şeridin iki ucunu yapıştırarak birleştirerek uygulamayı tamamlayın.

Kağıttan top süsü yaptıktan sonra bunun üst tarafına ince bir ip takarak istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde istediğiniz boyutta rengarenk top süsler yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarı oluşturmak isterseniz dekoratif süs yapımında parlak kağıtlar kullanabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak çam ağacı süslemesi yapmak için de küçük top süsler tasarlayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, kağıttan top süs resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız kağıttan kolay yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıttan Top Süs Yapımı
Kağıttan Top Süs Yapımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir