Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Nasıl Yapılır?

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Nasıl Yapılır

Sakız kutusundan kulaklık kabı nasıl yapılır başlığı altınsa sizlerle evde kulaklık kabı yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Telefon kulaklığınızı güvenli bir şekilde muhafaza etmek isterseniz  küçük bir plastik kap kullanarak kulaklık kabı yapabilirsiniz. Bunun için en uygun malzemelerden birisi de yuvarlak sakız kaplarıdır. Evde sakız kutusu ile güzel bir kulaklık saklama kabı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda paylaşıyoruz.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Nasıl Yapılır?

Evde kulaklık saklama kabı yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek ihtiyacınız olan malzeme açılıp kapanabilen küçük plastik bir kutudur. Kutunun üzerinde yazılar varsa bunları çıkardıktan sonra zevkinize göre bir süsleme yaparak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Daha önceden sizlerle sürpriz yumurta kabından kulaklık saklama kabı yapabileceğiniz örnek bir çalışma paylaşmıştık. Evde kulaklık kabı yapımı başlığı altında o uygulamanın detaylarını bulabilirsiniz. Elinizde sürpriz yumurta kabı yoksa sakız kutusu ile de kulaklık kabı yapmanız mümkün. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz plastik kabı süsleyebileceğiniz malzemeleri temin ettikten sonra kendi özel tasarımınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane sakız kutusu
  • Süsleme yapmak için boncuk ya da pul
  • Yapıştırıcı

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı

Plastik kutuyu güzelce yıkayıp temizledikten sonra bunun üzerindeki yapışkanlı kağıdı da çıkarmanız gerekiyor. Ilık deterjanlı su yardımı ile bunu rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Bu şekilde sakız kutusunun üzeri düz ve pürüzsüz olacağı için süsleme malzemelerini daha rahat yapıştırabilirsiniz. Güzel bir kulaklık kabı tasarlamak için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

  • Boncuk ya da pul gibi malzemeler ile süsleme yapacaksanız bunları yapışkan ile tek tek plastik kapağın üzerine yapıştırabilirsiniz. Pulları birbirine yaklaştırmak için bunları bir kürdan yardımı ile birbirine doğru ittirebilirsiniz.
  • Sakız kutusunun bir tarafını süsledikten sonra yapışkanın kuruması için bekleyin. Sonrasında diğer tarafı çevirerek aynı şekilde süsleme yapın.
  • İsterseniz düz ya da simli eva ile kalp ya da çiçek yapıp bunlarla da sakız kutusunu süsleyebilirsiniz. Elinizde küçük düğmeler varsa bunlar da süsleme yapmak için kullanılabilir.

Sakız kutusunu süsledikten sonra kapağını açarak kulaklığı içine koyabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm projesi sayesinde evde kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel kulaklık saklama kapları yapabilirsiniz. Uygulama hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, kulaklık kabı yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı
Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir