Dondurma Çubuğundan Takı Kutusu Yapımı

Dondurma Çubuğundan Takı Kutusu Yapımı

Dondurma çubuğundan takı kutusu yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Küpe, kolye, bilezik ve yüzük gibi takılar kullanmayı seviyorsanız bunları muhafaza etmek için takı standı veya takı kutusu kullanabilirsiniz. Bu tarz ürünleri dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu önerimiz ilginizi çektiyse dondurma çubuğundan takı kutusu yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Dondurma Çubuğundan Takı Kutusu Yapımı

Evde takı kutusu yapımı için karton kutular sıkça kullanılmaktadır. Takı standı yapmak için de ahşap çubuklar kullanılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada takı kutusunun üst tarafında takı askısı da bulunmaktadır. Bu kolay uygulama sayesinde evde kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir takı kutusu yapabilirsiniz. Evde biriktirdiğiniz dondurma çubukları varsa bu sayede onları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Elinizde dondurma çubuğu yoksa takı kutusu yapmak için hobi çubuğu da kullanabilirsiniz. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde düz ya da renkli istediğiniz şekilde hobi çubuğu bulabilirsiniz. Bu uygulamayı yapmak için dondurma çubuğu kalınlığında olan hobi çubuklarını kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 9 tane dondurma çubuğu
  • 2 tane plastik kapak

Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz dondurma çubuklarını akrilik boya ya da guaj boya ile renklendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında iç taraflarında oyuklar bulunan küçük plastik kapaklar kullanılmaktadır. Bu örnek çalışma yapılırken oyun hamuru kutusunun kapakları kullanılmıştır.

Dondurma Çubuğundan Takı Kutusu Nasıl Yapılır?

Malzeme listesindeki dondurma çubuklarının 8 tanesi takı kutusu yapmak için diğeri de kutunun üst tarafına askı yapmak için kullanılmaktadır. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Plastik kapaklardan 1 tanesini masanın üzerine iç tarafı size bakacak şekilde yerleştirin.
  • Sonraki aşamada dondurma çubuklarının 8 tanesini plastik kapağın iç tarafındaki oyuğa sıkı bir şekilde takın.
  • Diğer plastik kapağı da dondurma çubuklarının üst tarafına geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Renkli bir takı kutusu yapmak isterseniz bunun için renkli hobi çubukları kullanabilir ya da uygulama öncesinde çubukları istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Tasarımı size ait olan bu takı kutusu aynı zamanda odanız için güzel bir dekoratif ürün işlevi de görecektir. Uygulamanın yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda dondurma çubuğundan takı kutusu resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Dondurma çubuğu ile çocuklar için sevimli bir kitap ayracı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız dondurma çubuğundan minyon kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Görsek Kaynak: www.eglenbizle.com

Dondurma Çubuğundan Takı Kutusu Resimli Anlatım
Dondurma Çubuğundan Takı Kutusu Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir