Çocuk Odası için Kolay Dekoratif Süs Yapımı

Çocuk Odası için Kolay Dekoratif Süs Yapımı

Çocuk odası için kolay dekoratif süs yapımı başlığı altında sizlerle çok kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çocuk odasının dekorunda sevimli dekoratif süsler kullanmak oldukça yaygındır. Sizin de böyle bir dekor ürününe ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda tek ihtiyacınız olan biraz el becerisi biraz da hayal gücü. Kelebek şeklinde bir dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Çocuk Odası için Dekoratif Süs Yapımı

Evde çocuk odası için dekoratif süs yapmak için eva, keçe ya da karton gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada da fon kartonu kullanılmaktadır. Kırtasiyeden istediğiniz renkte bir fon kartonu alarak buna şekil vererek çok kolay bir şekilde dekoratif süs yapabilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki listede verilen malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Kalem
  • Makas
  • Birkaç farklı renkte keçeli kalem

Bunların dışında kelebeğe süsleme yapmak için küçük kalıplar kullanabilirsiniz.

Çocuk Odası için Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız yapacağınız dekoratif süsün boyutuna uygun bir kalıp kullanabilirsiniz. Kısa sürede güzel bir kelebek süs yapmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak fon kartonunun üzerine istediğiniz boyutta bir kelebek çizmekle işe başlayın.
  • Çizdiğiniz kelebeği makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Bu şekilde kelebeği yaptıktan sonra sıra süsleme aşamasına geldi.
  • Süsleme yapmak için kelebeğin üzerine çiçek ve kalp gibi küçük desenler çizerek bunun içini keçeli kalem ile doldurabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra çocuk odası için dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu istediğiniz yere bant ile yapıştırabilir ya da bir ip yardımı ile asabilirsiniz. İsterseniz büyük kelebeğe benzer küçük kelebekler yapıp bunları ince bir ip yardımı ile büyük kelebeğe tutturarak güzel bir sarkaç süs de yapabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak kelebek yerine kalp, çiçek ya da yıldız şeklinde süsler de tasarlayabilirsiniz. Uygulamayı evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, fon kartonundan kelebek süs resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Kelebek Süs Resimli Anlatım
Kelebek Süs Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir