Eva ile Küpe Nasıl Yapılır?

Eva ile Küpe Nasıl Yapılır

Eva ile küpe nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek kolay bir kendin yap çalışmasını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Süngerimsi bir yapıya sahip olan eva birçok  dekoratif ürün yapımında kullanılan bir malzemedir. Kolay kesilip şekil aldığı için bu malzemeyi takı yapımında da kullanabilirsiniz. Eva ile yüzük, kolye, bilezik ve küpe gibi takıları evde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu konuda ilham alabileceğiniz bir çalışma incelemek isterseniz konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Eva ile Küpe Nasıl Yapılır?

Evde eva ile küpe yapımı oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle hangi renk eva kullanacağınıza karar vermelisiniz. Sonrasında buna istediğiniz gibi şekil vererek küpe kancasına takabilirsiniz. Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz küpenin üzerine boncuk, pul veya parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz süsleme yapmak için sim de kullanmanız mümkün. Sevdikleriniz ya da kendiniz için evde güzel bir küpe tasarlamak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi bu örnek çalışmada bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • 2 tane küpe kancası
  • Süsleme yapmak için boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar
  • Yapıştırıcı

Eva ile Küpe Yapımı

Eva ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine istediğiniz boyutta bir dikdörtgen çizin. Aynı şekilde bir parça daha kesin.
  • Çizdiğiniz parçaları makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Küpeyi bu şekilde yaptıktan sonra üzerine pul, boncuk ya da küçük parlak taşlar yapıştırarak istediğiniz şekilde bir süsleme yapın. Bunu yaparken üst tarafta biraz boşluk bırakın.
  • Son olarak üst taraftaki boşluğa sivri bir cisim yardımı ile küçük bir delik açarak küpe halkasını buraya geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile küpe yapımı tamamdır. Bunu kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı keçe kullanarak da yapabilirsiniz. Malzeme seçimi konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay takı tasarım çalışmasını evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, eva ile küpe yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Kolay gelsin. Takılarınızı muhafaza etmek için evde kolay bir kendin yap çalışması yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, dondurma çubuğundan takı kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Görsel Kaynak: www.eglenbizle.com

Eva ile Küpe Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Küpe Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir