Karton Tabaktan Dekoratif Süs Yapımı

Karton Tabaktan Dekoratif Süs Yapımı

Karton tabaktan dekoratif süs yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla yapabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Evinizin salonunda ya da oturma odasında kullanabileceğiniz güzel bir dekoratif süs tasarlamak isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz çalışmayı deneyebilirsiniz. Plastik çiçeklerle süsleyeceğiniz karton tabağı duvar süsü ya da kapı süsü olarak istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, karton tabaktan dekoratif süs yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Karton Tabaktan Dekoratif Süs Yapımı

Evde dekoratif süs yapımı için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi de kartondur. Kolay kesilebilen ve her türlü malzeme ile süslenebilen bir yapıda olan karton tabaklar bu tür çalışmalar için son derece uygundur. Bu tabakların içine kumaş ya da kağıt gibi malzemeler kullanarak yapay çiçekler yapabilirsiniz. Rengarenk çiçeklerle süslü bir karton tabak evinizin dekorunu güzelleştirmenize yardımcı olabilir. Eğer kumaş ya da kağıt ile çiçek yapmayı bilmiyorsanız çiçekleri bizim yaptığımız gibi pet şişe kapakları ile de yapmanız mümkün. Aynı ya da farklı renklerde plastik kapak kullanarak kısa sürede çok güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane karton tabak
  • 6 tane plastik kapak
  • Falçata
  • Silikon tabancası

Şık bir dekoratif ürün yapmak isterseniz kenarları desenli olan karton tabaklardan kullanabilir ya da tabakların kenarına kendiniz desen yapabilirsiniz.

Karton Tabaktan Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise dekoratif süs yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak plastik kapaklarla çiçek yapmanız gerekiyor. Bunun için kapakların iç tarafındaki çizgilerin üzerinden falçata ile geçerek kesin.
  • Kestiğiniz yerleri parmağınızla dışa doğru açtırın.
  • Bu şekilde 6 tane plastik çiçek yaptıktan sonra bunları karton tabağın içine silikon tabancası yardımı ile yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra karton tabaktan dekoratif süs yapımı tamamdır. Bunu bir sehpanın üzerine koyarak dekoratif kase olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz tabağın üst tarafına delik açıp buradan ince bir kurdele ya da ip geçirerek dekoratif süsü istediğiniz yere asabilirsiniz. Plastik kapaktan çiçek yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız, plastik şişe kapağından çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu uygulamayı evde yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda, karton tabaktan dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Görsel Kaynak: www.eglenbizle.com

Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir