Eva ile Telefon Kabı Süsleme

Eva ile Telefon Kabı Süsleme

Eva ile telefon kabı süsleme çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Telefon kabınızın görünümünden sıkıldıysanız size bahsedeceğimiz uygulamayı yaparak bunu yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Sevdiklerinize tasarımı size ait bir hediye yapmak istediğiniz zaman da şeffaf bir telefon kabı satın alarak bunu evde eva ile süsleyip hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz eva ile telefon kabı süsleme için gerekli malzemeler ve uygulamanın resimli anlatımı aşağıda verilmiştir.

Makale İçeriğinde Neler Var

Eva ile Telefon Kabı Süsleme

Evde telefon kabı süslemesi yapmak için genelde boncuk, pul ya da parlak taşlar kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra oje ile boyayarak ya da desenli bant yapıştırarak da telefon kabı süslemesi yapılmaktadır. Bu alışılmış tasarımların dışında başka bir uygulama yapmak isterseniz telefon kabını eva ile süsleyebilirsiniz. Düz ya da simli eva kullanarak istediğiniz boyutta figürler hazırlayıp bunları kabın üzerine yapıştırarak kendi özel tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Ucuz malzemeler kullanarak telefon kabı yenilemek isterseniz bu uygulama tam size göre.

Gerekli Malzemeler

  • Telefon kabı
  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Evanın üzerine yapacağınız figürleri kolay çizmek isterseniz bunun için hazır kalıp kullanabilirsiniz.

Eva ile Telefon Kabı Nasıl Süslenir?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları takip ederek güzel bir süsleme yapabilirsiniz. Elinizde hazır kalıp yoksa bir kartona istediğiniz figürleri çizerek bunları makas ile kesip kalıpları hazırlayabilirsiniz.

  • Kalıpları evaların üzerine yerleştirerek etraflarından kalem ile geçip, çizimi yapın.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek bunları dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde süsleri hazırladıktan sonra bunların arkasına yapıştırıcı sürerek telefon kabına istediğiniz gibi bir süsleme yapabilirsiniz.

Biz uygulamanın yapımında kalp ve yıldız figürleri kullandık. Siz isterseniz süslemeyi başka figürlerle de yapabilirsiniz. İsterseniz eva yerine boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla da farklı süslemeler yapabilirsiniz. Bu tarz bir süsleme şeffaf ya da düz renkli telefon kaplarında çok hoş duracaktır. Siz de evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, eva ile telefon kabı süsleme resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Telefon kulaklığını muhafaza etmek için evde kolay bir şekilde kulaklık kabı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, sakız kutusundan kulaklık kabı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Telefon Kabı Süsleme Resimli Anlatım
Telefon Kabı Süsleme Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir