Limon ile Saç Spreyi Nasıl Yapılır?

Limon ile Saç Spreyi Nasıl Yapılır

Limon ile saç spreyi nasıl yapılır bunu öğrenerek siz de evde kendiniz ve sevdikleriniz için organik saç spreyi yapabilirsiniz. Saç spreyi, saça verilen şekli uzun süre korumak için kullanılan bir üründür. Dışarıdan alınan saç spreyleri kimyasal içerdiği için alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu konuda risk almamak için saç spreyinizi evde kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz en ideal malzemelerden birisi limondur. Evde limon ile saç spreyi yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve limonlu saç spreyi tarifini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Limon ile Saç Spreyi Nasıl Yapılır?

Limon cilt ve saç bakımında kullanılan bir meyvedir. Limonun saçları sertleştirme özelliği bulunmaktadır işte bu özelliği nedeni ile doğal saç spreyi yapımı için de uygun bir malzemedir. Evde kimyasal içermeyen ve saçlarınıza zarar vermeyen doğal saç spreyi yapmak isterseniz limon ve su kullanarak kısa sürede kendi saç spreyinizi hazırlayabilirsiniz. Evde yapacağınız saç spreyini muhafaza ederken küflenme ve renk değişimi gözlerseniz bunu çöpe atarak yerine yenisini yapmanız gerekmektedir. Limonlu saç spreyini diğer saç spreyleri gibi saçınıza püskürterek kullanabilirsiniz. Limonlu doğal saç spreyi sayesinde saçlarınızı yıkamadığınız sürece verdiğiniz şekli koruyabilirsiniz. Bu doğal formülü evde denemek isteyenler için aşağıda, ev yapımı limonlu saç spreyi tarifi ve malzeme listesini paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane limon
  • 2 su bardağı su
  • Temiz bir sprey şişesi

Yapılan saç spreyinin daha güzel kokması için birkaç damla esansiyel yağ da kullanılabilir.

Limon ile Saç Spreyi Yapımı

  • Limon ile saç spreyi yapmak için ilk olarak limonu güzelce yıkayın. Sonrasında bunu kesme tahtasına alarak bıçak yardımı ile dilimleyin.
  • Dilimlenmiş limonları tencereye alın ve üzerine 2 su bardağı su ilave ederek suyun yarısı buharlaşana kadar ocakta kaynatın.
  • Limonu bu şekilde kaynattıktan sonra bir süre soğuması için bekletin.
  • Tenceredeki limonlu su soğuduktan sonra bunu süzün ve limon suyunu sprey şişesine boşaltın.

Evde limonlu saç spreyi yapımı bu şekilde olup tariften de anlayacağınız gibi oldukça kolaydır. Ev yapımı limonlu saç spreyini buzdolabında 1 hafta boyunca güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Spreyi daha uzun süre bozulmadan saklamak isterseniz limonlu saç spreyini püskürtmeli şişeye koyarken içine 1 yemek kaşığı da alkol ilave edebilirsiniz. Bu şekilde saç spreyinin kullanım süresini 2 haftaya kadar uzatabilirsiniz. Farklı malzemeler kullanarak evde doğal saç spreyi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, evde saç spreyi nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir