Eva ile Kolay Kitap Ayracı Yapımı

Eva ile Kolay Kitap Ayracı Yapımı

Eva ile kolay kitap ayracı yapımı çocukların bile zorlanmadan yapabileceği bir kendin yap çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Kitap okumayı seviyorsanız kendi kitap ayracınızı yaparak kitap okuma keyfinizi arttırabilirsiniz. Tasarımı size ait olan bir kitap ayracı sevdikleriniz için de güzel bir hediye olabilir. Bu önerimiz ilginizi çektiyse eva ile kolay kitap ayracı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Eva ile Kolay Kitap Ayracı Yapımı

Evde eva ile kitap ayracı yapımı için farklı yöntemler uygulanabilir. Eva ile uzun şerit halinde klasik bir kitap ayracı yapabileceğiniz gibi isterseniz kitabın üst tarafından geçirilen küçük bir ayraç da yapabilirsiniz. Eva ile küçük kalp, çiçek ya da yıldız figürleri yapıp bunları ataşa yapıştırarak da kitap ayracı yapmak mümkündür. Evde ilk kez kitap ayracı yapacaksanız bugün size bahsedeceğimiz kolay tasarım çalışmasını uygulayabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları da kitap ayracı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kitap ayracı için istediğiniz renkte düz eva
  • Kalem
  • Makas
  • Süsleme yapmak için farklı renklerde eva parçaları
  • Yapıştırıcı

Eva ile Kolay Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Ön hazırlık aşaması olarak evaları makas ile küçük parçalar halinde kesin. Bu şekilde kitap ayracının üzerini kaplayacak kadar eva parçası hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

  • Düz evanın üzerine kalem ile istediğiniz boyutta bir şerit çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin. Bu şekilde klasik bir kitap ayracı yaptıktan sonra sıra bunun süslemesini yapmaya geldi.
  • Düz ya da simli bir evaya kitap ayracının boyutuna uygun bir kalp çizerek bunu makas ile kesin.
  • Eva ile yaptığınız kalbi kitap ayracının üst tarafına yapıştırarak sabitleyin.
  • Son olarak küçük eva parçalarını da ayracın üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Aynı uygulamayı fon kartonu ya da keçe ile de yapabilirsiniz. Malzeme seçimi konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay tasarım çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda eva ile kitap ayracı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız kolay kalpli kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Kitap Ayracı Resimli Anlatım
Eva ile Kitap Ayracı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir