Kot Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Yapımı

Kot Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Yapımı

Kot pantolon cebinden telefon askılığı yapımı dışarıdan bakıldığında zor bir çalışma gibi görünebilir. Uygulamanın yapımında hazır cep kullanıldığı için ayrıca dikiş dikmeye gerek kalmamaktadır. Yani bu kolay kendin yap çalışmasını dikiş dikmeyi bilmeyenler de rahatlıkla yapabilirler. Telefonunuzu şarja takarken kullanmak için evde telefon askılığı yapmak isterseniz uygulamanın yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Kot Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Yapımı

Eskiyen kot pantolonların paça kısımları kesilerek pantolon güzel bir kot şorta dönüştürülebilir. Eski kot pantolonun kumaşından çanta ve kalemlik yapılabilir. Pantolonun dikişleri açılarak bu kumaştan yelek, paspas ya da masa örtüsü gibi parçalar da yapılabilir. Bunların yanı sıra eski kot pantolonunuzu atmak yerine bunun cebini kullanarak güzel bir telefon askılığı da yapabilirsiniz. Biraz el becerisi biraz da hayal gücü ile ortaya harika bir tasarım çıkarabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanılmayan bir kot pantolon
  • Sıcak silikon veya kumaş yapıştırıcısı
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için pul, boncuk veya küçük parlak taşlar da kullanabilirsiniz. Aynı uygulamayı kot yerine başka kumaş pantolonlar kullanarak da yapmanız mümkün. Kot kumaşı diğer kumaş türlerine göre daha dayanıklı olduğu için uygulamanın yapımında kot pantolon kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kot Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Nasıl Yapılır?

Kot pantolon ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir telefon askılığı yapabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile kot pantolonun cebini keserek çıkarın.
  • Sonraki aşamada dikişin çevresinden makas ile dikkatli bir şekilde kesip kumaşın fazlalığını çıkarın.
  • Bu şekilde askılığı yaptıktan sonra bunun sapını yapmak için  kot kumaştan makas yardımı ile 1 parmak kalınlığında uzun bir şerit kesin.
  • Kestiğiniz bu şeridi cebin iki tarafından sıcak silikon ya da kumaş yapıştırıcısı ile yapıştırarak tutturun.

Kot pantolon cebinden telefon askılığı yapımı bu şekilde olup sonrasında üzerine boncuk, pul veya küçük parlak taşlar yapıştırarak zevkinize uygun bir süsleme yapabilirsiniz. Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay kendin yap çalışması sayesinde kendiniz ya da sevdikleriniz için evde çok güzel telefon askılıkları yapabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda pantolon cebinden telefon askılığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde telefon kabı yenilemek isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile telefon kabı süsleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir