Silikon ile Bileklik Yapımı

Silikon ile Bileklik Yapımı

Silikon ile bileklik yapımı evde kolay bileklik yapmak isteyenlerin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bir kendin yap çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Silikon birçok kendin yap çalışmasında karşımıza çıkan bir malzemedir. Silikon ile çoğunlukla yapıştırma ve dolgu yapılsa da farklı şekillerde de kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız silikon ile bileklik yapımı da silikonun farklı kullanım alanlarından birisidir. Evde kendiniz ya da sevdikleriniz için şık bir bileklik tasarlamak isterseniz silikon ile bileklik yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Silikon ile Bileklik Yapımı

Silikon sadece kendin yap çalışmalarında değil takı tasarım çalışmalarında da kullanılan bir malzemedir. Uygun boyutta parlak bir taşın etrafına sıcak silikon uygulanarak bununla güzel bir kolye ucu yapılabilir. Aynı yöntem uygulanarak küpe de yapmak mümkündür. Bunların dışında silikon tabancası yardımı ile harika bir bileklik de yapabilirsiniz. Evde silikon ile bileklik yapmak oldukça kolaydır. Böyle bir uygulama yapmak için silikon tabancası ve pişirme kağıdı kullanmak gerekmektedir. Sıcak olan silikonun yapışmasını önlemek ve bilekliği koparmadan çıkarabilmek için yapışmaz yapıda olan pişirme kağıdı oldukça idealdir. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz işe ilk olarak listede bulunan malzemeleri temin etmekle başlamalısınız.

Gerekli Malzemeler

  • Pişirme kağıdı
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • İnce bir kurdele ya da lastik ( bilekliğin kopçasını yapmak için )

Silikon ile Bileklik Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir bileklik yapabilirsiniz.

  • Pişirme kağıdına kurşun kalem ile kolunuza uygun boyutta ve istediğiniz kalınlıkta bir şerit çizin.
  • Sonraki aşamada pişirme kağıdının üzerindeki şeridin çizgilerine silikon tabancası yardımı silikon boşaltın.
  • Bilekliğin kullanışlı olması için silikonu biraz kalın bir tabaka halinde boşaltmanız gerekiyor.
  • Bu şekilde bileklik çerçevesi ortaya çıkacak. Bunun içine silikon ile çizgi şeklinde desenler yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra silikon ile bileklik yapımı tamamdır. Bilekliğe ince bir kurdele ya da lastik geçirerek kopça yaptıktan sonra bunu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Renkli bir bileklik yapmak isterseniz oje, guaj boya, akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Şık bir tasarıma imza atmak isterseniz simli ya da metalik boyaları tercih edebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız silikonla bileklik yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız pipet ile bileklik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Silikonla Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Silikonla Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın