Eva ve Hobi Çubuğu ile Balık Yapımı

Eva ve Hobi Çubuğu ile Balık Yapımı

Eva ve hobi çubuğu ile balık yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Uygulamanın yapımı yap-boz parçalarını birleştirmeye benzediği için çocuklar da bu çalışmayı rahatlıkla yapabilirler. Çocuk odasının dekorunda el yapımı sevimli bir dekoratif süs kullanmak isterseniz eva ile balık yapmayı deneyebilirsiniz. Rengarenk bir balık çocuk odasının dekoruna bir farklılık katabilir. Yaptığınız sevimli balığı siz ya da çocuğunuz kitap ayracı olarak da kullanabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Eva ve Hobi Çubuğu ile Balık Yapımı

Evde dekoratif balık yapımı için eva, keçe ya da renkli fon kartonu kullanılabilir. Elinizde başka çalışmalardan artan bu tür malzemeler varsa bunları balık yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Evayı şeritler halinde kesip bunu hobi çubuğunun üzerine yapıştırarak kolay bir şekilde dekoratif balık yapılabilir. Bu şekilde her şeridi farklı renkte yaparak rengarenk bir balık tasarlayabilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa bu eğlenceli çalışmayı evde onunla birlikte yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Eva İle Dekoratif Balık Yapımı
Eva İle Dekoratif Balık Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane hobi çubuğu
 • Aynı ya da farklı renkte eva
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • 1 tane oynar göz

Uygulamanın yapımında düz ya da simli eva kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Eva ve Hobi Çubuğu ile Balık Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıda anlatacağımız adımları takip ederek kısa sürede sevimli bir balık tasarlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

 • İlk olarak balığın baş ve kuyruğunu hazırlamakla işe başlayın. Bunun için evadan makas yardımı ile iki tane farklı boyda üçgen parça kesin. Bu parçalardan küçük olanı ile balığın başı, büyük üçgen ile de kuyruğu yapılacak.
 • Sonraki aşamada farklı renkte evalardan 6 tane şerit şeklinde parça kesin. Bu eva parçalarını makas ile farklı boyutlarda keserek kısaltın.
 • Tüm parçaları hazırladıktan sonra sıra bunlarla balık yapmaya geldi.
 • Hobi çubuğunu masanın üzerine koyun. Bunu baş tarafına küçük üçgen parçayı yapıştırın.
 • Sonrasında şeritleri kısadan uzuna ve sonra tekrar kısaya doğru çubuğun üzerine yapıştırın.
 • Balığın baş ve gövdesini bu şekilde yaptıktan sonra hobi çubuğunda kalan boşluğa da büyük üçgen parçayı yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız eva ile dekoratif balık yapımı videolu anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Yaptığınız dekoratif balığa ince bir kurdele ya da ip bağlayarak istediğiniz yere asabilirsiniz. Evde bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız karton tabaktan dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir