2 Dakikada Pipet ile Bilezik Yapımı

2 Dakikada Pipet ile Bilezik Yapımı

2 dakikada pipet ile bilezik yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Bilezik her yaştan bayanın severek kullandığı bir takıdır. Yaz aylarında rengarenk bilezikler takmak isterseniz evde bu kolay uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Pipet ve ütü kullanarak kısa sürede nasıl bilezik yapacağınızı öğrenmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

2 Dakikada Pipet ile Bilezik Yapımı

Evde pipet ile bilezik yapmak oldukça kolaydır. Bu tür uygulamalar için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. Biz bugün sizlere bunlardan birisi olan ütüleme yönteminden bahsedeceğiz. Plastik olan pipetlerin üzerine ütü bastırılarak bunlar düzleştirilerek şekil verilebilir. Sonrasında ütülenen pipetin iki ucu yapıştırılarak birleştirilerek bilezik yapımı tamamlanır. Pipetin ütüye yapışmasını önlemek için bunu pişirme kağıdının arasına koyduktan sonra ütüleme yapmanız gerekiyor. Bu yöntem bileklik yapımı için de kullanılmaktadır. Evde pipet ile bileklik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pipet ile bileklik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte pipet
  • Ütü
  • Pişirme kağıdı
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında düz renkte ya da desenli her türlü pipet kullanılabilir. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Pipet ile Bilezik Nasıl Yapılır?

Pipet ve diğer malzemeler hazır ise güzel bir bilezik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Pişirme kağıdını ortadan ikiye katlayın ve pipetleri bu kağıdın arasına düzgün bir şekilde yerleştirin.
  • Sonrasında ısıttığınız ütüyü yağlı kağıdın üzerine bastırın.
  • Bir süre ütüyü basılı tutuktan sonra kaldırın. Bu sırada henüz pipetler sıcak olacağı için pişirme kağıdını hemen kaldırmadan soğuması için bekleyin.
  • Pişirme kağıdını açtığınızda pipetlerin düzleştiğini görecekseniz. Bunun açık olan iki ucunu silikon tabancası yardımı ile yapıştırarak birleştirdikten sonra bileziği kolunuza takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay yöntemi uygulayarak evde kendiniz ya da kızınız için rengarenk bilezikler yapabilirsiniz. İsterseniz bu bileziklerin üzerine küçük boncuk ya da parlak taşla yapıştırarak zevkinize uygun süslemeler de yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz size ilham vermesi için aşağıda pipet ile bilezik videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay bileklik yapımı hakkında örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız silikon ile bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir