Buzlu Cola Yapımı

Buzlu cola yapımı sayesinde yazın sıcak havalarda içinizi ferahlatan buz gibi içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Yaz aylarında cola, limonata, meyve suyu ve ayran gibi soğuk içecekleri sıkça tüketiriz. Asitli içecekler her ne kadar zararlı olsa da arada bir kaçamak yapmayan yoktur. Sıcak yaz günlerinde buz gibi cola yudumlarken bunu şık bir şekilde servis etmek isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz pratik yöntem çok işinize yarayacaktır.

Buzlu Cola Yapımı

Yazın ferahlamak için su ve diğer içeceklerin daha soğuk olması için bunları buzlu olarak tüketiriz. Bu konuda buzluk kalıbındaki buz küpleri çok işimize yaramaktadır. Şık sunum yapmaya önem verenler bu buz kalıplarına su ile birlikte meyve parçaları da koyarak buz küplerinin daha hoş görünmesini sağlamaktadır. Bizim bugün size bahsedeceğimiz yöntemde ise buz kalıbına su yerine sadece cola koyulmaktadır. Cola ile yaptığınız buz küplerini sadece colanın içine değil meyve sularına da koyabilirsiniz. İsterseniz bu buz küplerini bir bardağa koyarak eriyen buz küplerini buz gibi cola olarak da tüketebilirsiniz. Evde kendiniz ve sevdikleriniz için buzlu cola hazırlamak isterseniz tek yapmanız gereken size bahsedeceğimiz adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

Buzlu Cola
Buzlu Cola

Gerekli Malzemeler

  • Cola
  • Buzluk kalıbı

Bunların yanı sıra colayı kalıplara boşaltırken işinizi kolaylaştıracak küçük bir sürahi de kullanabilirsiniz.

Buzlu Cola Nasıl Yapılır?

Sevdiklerinizle birlikte buz gibi cola içerken onlara şık bir sunum yapmanın keyfini yaşamak isterseniz tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları uygulamak.

  • Colayı küçük bir sürahiye boşaltmakla işe başlayabilirsiniz.
  • Sonrasında sürahideki colayı dikkatli bir şekilde buz kalıbının içine boşaltın.
  • Kalıbı cola ile doldurduktan sonra bunu buzluğa koyun.
  • 4-5 saat buzlukta beklettikten sonra colalı buz küpleri kullanıma hazırdır. Afiyet olsun.

Buz kalıbının içindeki cola küplerini dikkatli bir şekilde çıkararak bunları küçük bir kase ya da bardağa koyarak servis yapabilirsiniz. Colayı, colalı buz küpleri ile tüketmek isterseniz siz de evde bu pratik yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu kolay yöntemi uygulayarak meyve suyu ya da fanta ile de buz küpleri hazırlayabilirsiniz. Hatta buz kalıplarının yarısına cola diğer yarısına da fanta koyarak farklı renklerde buz küpleri de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.Evde denemek isteyenler için aşağıda buzlu cola yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Sıcak yaz günlerinde serinlemek için evde içecek yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız içinizi ferahlatacak 3 ev yapımı içecek başlığı altında pratik soğuk içecek tarifleri bulabilirsiniz.

Buzlu Cola Yapımı Resimli Anlatım
Buzlu Cola Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir