Yapay Çiçek Nasıl Temizlenir?

Yapay Çiçek Nasıl Temizlenir

Yapay çiçek nasıl temizlenir? sorusunun cevabını öğrenerek siz de evde dekoratif süs olarak kullandığınız çiçeklerin daha temiz ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Kumaş ve plastik gibi malzemelerden imal edilen yapay çiçekler ev ve ofis dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Tıpkı canlı çiçeklerde olduğu gibi yapay çiçeklerin de bakıma ihtiyacı vardır. Evde yapay çiçek bakımı hakkında ihtiyaç duyabileceğiniz pratik bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yapay Çiçek Nasıl Temizlenir?

Yapay çiçeklerin temiz ve güzel görünmesi için düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Evimizdeki diğer eşyalar gibi yapay çiçekler de tozlandığı için bunların da tozları düzenli olarak alınmalıdır. Çiçeklerin tozunu almak tek başına onları temizlemek için yeterli olmayabilir. Yapay çiçeklerin tozunu aldıktan sonra bunları yıkayarak ya da nemli bir bez ile silerek temizlemek gerekmektedir. Kumaş ve plastik yapay çiçekler farklı malzemelerden imal edildiği için bunların temizliği de farklı şekilde yapılmaktadır. Dekoratif çiçekleri uzun süre güvenli bir şekilde kullanmak isterseniz bunları yapılarına zarar vermeyecek ürün ve yöntemle temizlemelisiniz.

Kumaş Yapay Çiçeklerin Temizliği Nasıl Yapılır?

Kumaş çiçekler zarif ve şık görünümleri ile salon ve oturma odasının dekoruna farklı bir güzellik katar. Bu çiçeklerin şekline ve renklerine zarar vermemek için, kumaş yapay çiçek temizliği hakkındaki pratik bilgileri uygulamanız gerekmektedir. Kumaş çiçekleri temizlemek için ilk olarak bunların tozunu almakla işe başlamalısınız. Bu iş için elektrik süpürgesi kullanabilirsiniz. Elektrik süpürgesini en düşük ayarda çalıştırarak bununla kumaş çiçeklerin üzerindeki tozları kolay bir şekilde çekebilirsiniz. Tozunu aldığınız kumaş çiçek yıkamaya uygun yapıda ise bunu çamaşır makinesine atmadan elde yıkayabilirsiniz. Çiçekler çok kirli ise bir miktar bulaşık deterjanı kullanarak güzelce yıkayın ve sonrasında kumaş çiçekleri gölge bir yerde kurumaya bırakın. Eğer yapay çiçek yıkamaya el verişli bir yapıda değilse bir sprey şişesine beyaz sirke ve su karışımı hazırlayarak bunu çiçeklere püskürterek daha güzel ve canlı görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Plastik Yapay Çiçeklerin Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev dekorunda plastik yapay çiçek kullanıyorsanız tıpkı kumaş çiçeklerde olduğu gibi bunları düzenli olarak temizlemelisiniz. Püsküllü bir toz alma fırçası yardımı ile plastik çiçeklerin tozunu rahatlıkla alabilirsiniz. İsterseniz bunun yerine elektrikli süpürge ile de çiçeklerin tozunu alabilirsiniz. Çiçeklerin tozunu aldıktan sonra bunları çeşmenin altına tutarak ya da bulaşık deterjanı olan bir kapta güzelce yıkayarak temizleyin. Sonrasında çiçeklerin suyunu süzüp kuruması için bunları gölge bir yerde ters çevirerek bekletin. Evde plastik yapay çiçek temizliği yapımı da bu şekilde olmaktadır.

Bu yazımızda yapay çiçek temizliği hakkında pratik bilgiler paylaştık. Yapay çiçeklerin tozlarını alırken ya da bunları yıkarken şekillerinin bozulmaması için çiçekleri çok fazla hırpalamamaya dikkat etmelisiniz. İster kumaş ister plastik yapay çiçek olsun bunları kurutmak için güneşin altında bekletmeyin. Güneşte kalan çiçeklerin renkleri atabilir. Böyle bir sorun yaşamamak için çiçekleri gölge bir yerde kurutmaya dikkat etmelisiniz. Evde plastik çiçek tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız plastik kapaklardan yapay çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir