Pet Şişe Kapağından Çiçek Yapımı

Pet Şişe Kapağından Çiçek Yapımı

Pet şişe kapağından çiçek yapımı evde uygulayabileceğiniz en kolay kendin yap çalışmalarından birisidir. Günümüzde pet şişe farklı kendin yap çalışmalarında kullanılmaktadır. Bu şişelerin kapakları ile de çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız pet şişe kapağından çiçek yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Sadece plastik şişe kapağı kullanarak evde rengarenk yapay çiçekler tasarlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda paylaşıyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pet Şişe Kapağından Çiçek Yapımı

Evde pet şişe kapağından çiçek yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda tek yapmanız gereken plastik kapağın kenarını falçata ile keserek çiçek yaprağı şekli vermek. Bu kesikleri dışa doğru açtığınızda ortaya güzel bir çiçek çıkacaktır. Sonrasında bu çiçeğe sap yaparak vazoya koyabilir ya da sap takmadan bunlarla çerçeve süslemesi ve daha farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Aynı ya da farklı renkte plastik kapaklar kullanarak evde harika yapay çiçekler tasarlamanız mümkün. Bu çiçeklerin daha şık görünmesini isterseniz ortalarına pul ya da küçük parlak taşlar yapıştırabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağından Çiçek
Pet Şişe Kapağından Çiçek

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda pet şişe kapağı
  • Falçata
  • Silikon tabancası
  • Bunların dışında çiçeklere sap yapmak için ahşap çubuk da gerekmektedir.

Pet Şişe Kapağı ile Çiçek Nasıl Yapılır?

Yapmak istediğiniz çiçek sayısı kadar plastik kapak temin ettikten sonra uygulamanın yapımı için kolları sıvayabilirsiniz. Çalışmayı düz bir zeminde yaparsanız plastik kapakları daha kolay kesebilirsiniz.

  • Plastik kapağı iç tarafı size bakacak şekilde masanın üzerine yerleştirin.
  • Daha sonra kapağın kenarlarına falçata ile kesikler yapın. Bu kapakların kenarlarında çizgiler olduğu için bunların üzerinden falçata ile geçmeniz yeterlidir.
  • Kapağın kenarlarına bu şekilde kesikler yaptıktan sonra bunları dışa doğru açtırın.

Tüm bu aşamalardan sonra plastik kapak ile yapay çiçek yapımı tamamdır. Silikon tabancası yardımı ile bu çiçeğe ince bir ahşap çubuk yapıştırarak bunu vazoya koyabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde hem plastik kapakları değerlendirebilir hem de çok güzel dekoratif çiçeklere sahip olabilirsiniz. Bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız pet şişe kapağından çiçek videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Tasarladığınız çiçekleri farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız karton tabaktan dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir