Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Nasıl Yapılır?

Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Nasıl Yapılır

Tişörte çamaşır suyu ile desen nasıl yapılır? bunu öğrenerek kendinizin ya da sevdiklerinizin tişörtlerini farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Çoğumuzun düz tasarımından sıkıldığımız ya da lekelendiği için kullanmadığımız tişörtü bulunur. Bu tişörtlere basit bir yöntem uygulayarak üzerlerine istediğiniz deseni yapabilirsiniz. Böylece giysi dolabında atılmayı bekleyen tişörtleri değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Çamaşır suyu ile desen yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Nasıl Yapılır?

Bugün sizlere evde tişört yenileme konusunda işinizi kolaylaştıracak çok kolay bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi çamaşır suyunu renk açma özelliği bulunmaktadır. Kıyafetlerin üzerine çamaşır suyu damladığı zaman o bölgenin renginin açıldığını görebilirsiniz. Çamaşır suyu damlayan kıyafetlerin oluşturduğu sorunun aksine bugün kıyafetlere çamaşır suyu uygulayacağınız bir yöntemi anlatıyoruz. Çamaşır suyunu kıyafete kontrollü bir şekilde uygularsanız ortaya harika desenler çıkabilir. Başta tişört olmak üzere kot pantolon, baz ayakkabı ve düz örtü gibi birçok kumaşa bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Kıyafet ya da örtüleri doğrudan çamaşır suyuna bastığınızda ortaya çirkin bir görüntü çıkabilir. Fakat küçük bir kalıp hazırlayarak bunu çamaşır suyuna batırıp kıyafete uygularsanız kumaşın üzerine güzel bir desen çıkarabilirsiniz. Kalıp olarak çiçek, kalp, yıldız, puantiye ya da başka desenler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Hiçbir şey bulamazsanız silgili bir kalemin silgisini çamaşır suyuna batırarak da tişörte desen çıkarabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanmadığınız bir tişört
  • Çamaşır suyu
  • 1 tane plastik kapak
  • Küçük bir kap ( çamaşır suyunu koymak için )
  • Desen kalıbı çıkarmak için bir parça eva
  • Kalem
  • Makas
  • Silikon yapıştırıcı

Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Yapımı

Tişörte çamaşır suyu ile desen yapmak için ilk olarak kalıbı hazırlamakla işe başlamalısınız. Bir evanın üzerine plastik kapağa uygun boyutta kalp çizin ve bunu makas ile kesin. Uygulamayı yaparken zorlanmamanız için uygulamanın resimli anlatımını da paylaşıyoruz.

Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Yapımı
Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Yapımı

Sonrasında eva ile yaptığınız kalbi silikon tabancası yardımı ile plastik kapağın üzerine yapıştırın. Bu şekilde kalp kalıbını hazırladıktan sonra sıra tişörte desen yapmaya geldi.

Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Yapımı-1
Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Yapımı-1

Küçük bir kabın içine biraz çamaşır suyu dökün. Tişörtü düz ve sert bir zemine güzelce serin. Bu arada çamaşır suyunun üzerinize ve etrafa sıçramaması için gerekli tedbirleri almayı da unutmayın.

Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Yapımı-2
Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Yapımı-2

Kalp kalıbını çamaşır suyuna batırın ve sonrasında bu kalıbı tişörtün desen yapmak istediğiniz yerine bastırın. Bir süre bekledikten sonra kalıbı tişörtün üzerinden kaldırabilirsiniz.

Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Yapımı-3
Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Yapımı-3

Bu pratik yöntemi dikkatli bir şekilde uyguladığınızda tişörtün üzerine aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi güzel bir kalp deseni çıkacaktır. Bu şekilde kısa sürede tişörtün üzerine istediğiniz sayıda kalp desenini kolaylıkla çıkarabilirsiniz. İsterseniz uygulama öncesinde tişörtün görülmeyen küçük bir yerine az miktarda çamaşır suyu uygulayarak alacağı rengin nasıl olacağını kontrol edebilirsiniz.

Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Yapımı-4
Tişörte Çamaşır Suyu ile Desen Yapımı-4

Bu yazımızda tişörte çamaşır suyu ile desen yapımı hakkında uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi sizlerle paylaştık. Tişörtü katlayıp bir ip ile bağladıktan sonra çamaşır suyuna basarak da üzerine farklı desenler çıkarılabilir. Kıyafetinize küçük puantiyeler yapmak yapmak isterseniz silgili kalem ile yukarıda anlattığımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak kalp yerine başka desenler de çıkarabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Tişörte boya kullanmadan desen çıkarmak isterseniz çamaşır suyu ile uygulanan bu kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Eski kot pantolonu değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız kot pantolon cebinden telefon askılığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir