Cd Nasıl Kesilir?

Cd Nasıl Kesilir

Cd nasıl kesilir? sorusunun cevabını araştırdığınızda karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Film, müzik ya da başka şeylerin kayıtlı olduğu cd’ler belli bir süre sonra bozulduğu ya da eskidiği için kullanılmamaktadır. Çoğumuzun evinde kullanılmayan cd bulunmaktadır. Siz de bunları atmak yerine değerlendirmek isterseniz keserek farklı dekoratif süsler yapabilirsiniz. Cd kesmek için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Cd Nasıl Kesilir?

Bildiğiniz gibi cd’lerin parlak bir yüzeyi bulunmaktadır. Bu parlak yüzeyin şık görünümü nedeni ile cd’ler dekoratif süs yapmak için sıkça kullanılmaktadır. Yuvarlak şekli nedeni ile birçok dekoratif süs yapımına uygun olan cd’leri keserek de kullanabilirsiniz. Bunların sert bir yapısı olduğu için makas ile doğrudan kesmek mümkün olmayabilir. Ayrıca set bir müdahale bunların parlak yüzeyine zarar verebilir. Bizim size bahsedeceğimiz yöntemi uygularsanız cd’yi kırmadan ve parlak yüzeyine zarar vermeden kolayca kesebilirsiniz.

Cd Nasıl Kesilir-1
Cd Nasıl Kesilir-1

Evde cd kesmek için ihtiyacınız olan malzemeler; kullanılmayan bir cd, keskin bir makas, bir kap ve sıcak su. Malzemeler hazır ise hemen uygulamayı yapmaya geçebilirsiniz. Önce bir kabın içine sıcak su koyun. Cd’yi sıcak su dolu kabın içine koyun ve bu şekilde 10 dakika bekleyin. Sonrasında cd’yi suyun içinden çıkarın bir bez ile kurulayın. Tüm bu aşamalardan sonra cd’nin makas ile kolay bir şekilde kesildiğini görebilirsiniz.

Cd Nasıl Şekilli Kesilir?

Cd’yi yukarıda anlattığımız şekilde sıcak suda bekletip kuruladıktan sonra bunu istediğiniz şekilde kesebilirsiniz. Cd parçalarını boncuk yerine kullanmak istiyorsanız bunları makas ile üçgen, daire ya da dikdörtgen şeklinde kesebilirsiniz. Cd parçaları ile küçük dekoratif süsler yapmak isterseniz bunların üzerine küçük kalp, kelebek, çiçek ya da başka figürler çizip bunları makas ile kesmeniz yeterlidir.

Size bahsettiğimiz bu pratik yöntem sayesinde eski cd’leri en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz. Cd’yi sıcak sudan çıkarıp kuruladıktan sonra ilk olarak kenarlarını kesip düzeltmenizi tavsiye ediyoruz. Bu şekilde cd’nin parlak tabakasına zarar vermeden daha kolay bir şekilde kesebilirsiniz. Evde bu kolay yöntemi uygulamak isterseniz aşağıda paylaştığımız cd kesimi resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Evde kolay kendin yap çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız karton tabaktan dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Cd Kesimi Resimli Anlatım
Cd Kesimi Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir