Tavada Tavuk Ciğer Şiş Nasıl Yapılır?

Tavada Tavuk Ciğer Şiş Nasıl Yapılır

Tavada tavuk ciğer şiş nasıl yapılır? bunu merak ediyorsanız yazımızda konu hakkındaki detayları bulabilirsiniz. Kırmızı et ya da tavuk eti ile pişirilen çöp şiş ciğer ile de yapılmaktadır. Ciğer çöp şişi isterseniz tavuk ciğeri ile de yapmanız mümkün. Günümüzde tavuk eti gibi tavuk ciğeri de pek çok yemek tarifinde kullanılmaktadır. Evde sevdikleriniz için lezzetli bir tavuk ciğer şiş pişirmek isterseniz aşağıda paylaşacağımız tarifi deneyebilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Tavada Tavuk Ciğer Şiş Nasıl Yapılır?

Çöp şiş genelde mangalda yapılsa da günümüzde herkesin mangal yapma fırsatı olmayacağı için fırında ya da tavada da çöp şiş pişirilebilir. Bugün sizlerle tavada tavuk ciğer şiş yapabileceğiniz harika bir tarif paylaşıyoruz. Bazı tavuk ciğer şiş tariflerinde ciğer pişirmek için yağ kullanılmaktadır. Bizim tarifimizde ise tava yağlanmadan çöp şişler pişirilmektedir. Bu güzel lezzetle tanışmak isteyenler için aşağıda tavada tavuk ciğer şiş tarifi ve malzeme listesini paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 500 gram tavuk ciğeri
  • Tuz
  • Çöp şiş
  • Tava

Tavada Tavuk Ciğer Şiş Yapımı

Tavuk ciğer çöp şiş yapmaya başlamadan önce ilk olarak ciğeri temizlemeniz gerekiyor. Bunun için ilk olarak bir bıçak yardımı ile tavuk ciğerlerinde bulunan fazla yağ ve sinirleri alın. Daha sonra bu ciğerleri bıçak ile ortadan ikiye kesin ve bunları suya tutarak ortalarında bulunan kan pıhtıların çeşmenin altında temizleyin. Ciğerin kanını daha iyi temizlemek için bunları soğuk su doldurduğunuz bir kabın içinde 10 dakika bekletin ve daha sonra suyunu süzmesi için süzgeçte bir süre bekletin. Suyunu süzen ciğerleri bir kasenin içine alın ve üzerine tuz dökerek güzelce karıştırın.

Tavuk Ciğer Şiş Yapımı Resimli Anlatım
Tavuk Ciğer Şiş Yapımı Resimli Anlatım

Tavuk ciğerini bu şekilde temizledikten sonra bunları çöp şişlere geçirin. Geniş bir teflon tavayı ocağın üzerine alın ve hiç yağlamadan tavanın ısınmasını bekleyin. Tava ısındıktan sonra ciğer çöp şişleri bunun içine sıralayın. Sonrasında çöp şişlerin her iki tarafını da pişirip ocağın altını kapatabilirsiniz.

Evde tavada tavuk ciğer şiş yapımı bu şekilde olup ciğeri ister şişte, ister şişten çıkararak servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun. Daha doyurucu bir yemek olması için tavuk ciğer şişi pilav üstü olarak ya da lavaş ile birlikte servis yapabilirsiniz. Bu lezzetli ve pratik yemeği özel yemek davetlerinin menüsüne de koyabilirsiniz. Evde lezzetli bir tavuk çöp şiş pişirmek isterseniz daha önce paylaştığımız tavuk çöp şiş nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir