Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır

Islak havlu kapağı ile resim çerçevesi nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek kolay bir geri dönüşüm çalışmasını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Çoğumuz evimizde ıslak havlu kullanmaktayız. Bu ıslak havlu paketlerinin plastik kapağını farklı şekillerde değerlendirmek mümkün. Bu kapakları çeşitli malzemelerle süsleyerek çok güzel resim çerçevesi ve magnetler yapılabilir. Ayrıca bu kapaklardan 2 tane kullanılarak bozuk para cüzdanı, ilaç kutusu ve takı kutusu gibi farklı tasarımlar da oluşturulabilir. Biz bugün sizlerle ıslak havlu kapağı ile resim çerçevesi yapabileceğiniz çok kolay bir çalışma paylaşıyoruz.

Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Evde ıslak havlu kapağından resim çerçevesi yapmak oldukça kolaydır. Bu kapaklar kendinden renkli olduğu için bunları boyamakla uğraşmanıza gerek kalmaz. Plastik kapakların tasarımı resim çerçevesi şeklinde olduğu için sizin tek yapmanız gereken bu kapakları zevkinize göre süslemek ve bir resmi bu çerçevenin boyutuna uygun boyutta kesmek. Bu şekilde sevdiklerinizin resmini tasarımı size ait olan bir çerçeveye koyabilirsiniz. Uygulamayı denemek isterseniz işe aşağıdaki listede verdiğimiz malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Islak havlu paketinden çıkaracağınız bir kapak
 • Çerçeve süslemesi için pul, boncuk ya da küçük parlak taşlar
 • Yapıştırıcı
 • Çerçevenin arkasına kaplama yapmak için desenli bant
 • Çerçevenin boyutuna uygun bir resim
 • İstediğiniz renkte ince bir kurdele
 • Silikon tabancası

Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Yapımı

 • İlk olarak ıslak havlu paketindeki plastik kapağı dikkatli bir şekilde çıkarmakla işe başlamalısınız. Kapakta yapışkan kalıntıları varsa bunları temizledikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Bu kapağın çerçeve şeklindeki kısmına boncuk ya da pul ile istediğiniz şekilde süsleme yapın.
 • Arka taraftaki kapak kısmına da desenli bant yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz.
 • Resim çerçevesini bu şekilde yaptıktan sonra bunun içini açın. Çerçeveye koyacağınız resmi makas ile uygun boyutta kestikten sonra plastik kapağın iç tarafına dikkatli bir şekilde yapıştırın.
 • Son olarak çerçevenin üst tarafına ince bir kurdele ya da ip tutturarak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu geri dönüşüm çalışması sayesinde kullandığınız ıslak havluların paketindeki kapakları atmak yerine güzel bir resim çerçevesine dönüştürebilirsiniz. İsterseniz bunu asmak yerine arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırarak buzdolabı süsü olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu keyifli çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda ıslak havlu kapağı ile resim çerçevesi yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız simli evadan resim çerçevesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir