Pet Şişe ile Dekoratif Vazo Yapımı

Pet Şişe ile Dekoratif Vazo Yapımı

Pet şişe ile dekoratif vazo yapımı sayesinde hem pet şişeleri değerlendirebilir hem de güzel bir dekoratif ürüne sahip olabilirsiniz. Pet şişe geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Çoğumuzun evinde boş pet şişe bulunduğu için bunları değerlendirmek adına sizlerle bu tür çalışmalardan örnekleri her fırsatta paylaşıyoruz. Evde güzel bir dekoratif vazo tasarlamak isterseniz bununiçin gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Dekoratif Vazo Yapımı

Evde pet şişe ile vazo yapmak için pet şişelerin sadece alt ya da üst kısmını kullanabileceğiniz gibi bu örnek çalışmadaki gibi şişenin tamamını da kullanabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz çalışmayı yapmak için pet şişeyi önce iki parçaya ayırmanız ve sonrasında da bu parçalara kesikler yaparak şekil vermeniz gerekiyor. Dışarıdan baktığınızda pet şişe ile vazo yapmak zor gibi görünse de doğru yöntemi dikkatli bir şekilde uyguladığınızda sonuç sizi memnun edecektir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini verelim.

Gerekli Malzemeler

  • 2 litrelik pet şişe
  • Falçata
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Pet Şişe ile Dekoratif Vazo Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede çok güzel bir vazo tasarlayabilirsiniz. Uygulamayı yapmaya başlamadan önce pet şişenin üzerinde bulunan yapışkanlı kağıdı çıkarıp, buradaki yapışkan kalıntılarını güzelce temizleyin.

  • Pet şişeyi düz bir zemin üzerinde falçata yardımı ile 3 parçaya kesmekle işe başlamalısınız.
  • Dekoratif vazo yapımı için pet şişenin alt ve üst tarafı kullanılacak.
  • Kestiğiniz parçalarda fazlalık varsa bunları makas ile keserek düzeltebilirsiniz.
  • Pet şişelerin üzerinde çizgi şeklinde şeritler bulunmaktadır. Bu şeritlerin üzerinden makas ile geçerek kesikler yapın.
  • Sonrasında yapmış olduğunuz bu kesikleri dışa doğru açtırın.
  • Her iki parçaya da aynı işlemi uyguladıktan sonra pet şişenin alt parçasının tam ortasına diğer parçanın ağız kısmını yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif vazo yapımı tamamlanmış oluyor. Bunun içine çiçek koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Vazoyu boyamak isterseniz dilediğiniz renkte akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Bu güzel geri dönüşüm uygulamasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişe ile dekoratif vazo yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde bu tarz kolay kendin yap uygulamaları denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız pet şişe ile kadeh kase yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Dekoratif Vazo Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe ile Dekoratif Vazo Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir