Plastik Şişe Kapaklarındaki Yazı Nasıl Silinir?

Plastik Şişe Kapaklarındaki Yazı Nasıl Silinir

Plastik şişe kapaklarındaki yazı nasıl silinir? diye merak edenler için bu yazımızda sorunun cevabını paylaşıyoruz. Günümüzde tıpkı kağıt ve karton gibi plastik malzemelerle de farklı geri dönüşüm çalışmaları yapılmaktadır. Plastik şişelerin kendisi gibi kapakları ile de çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Plastik kapaklarla evde çalışma yapacağınız zaman bunların üzerindeki yazıları silmeniz gerekebilir. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızın devamında paylaşacağımız pratik yöntemi deneyebilirsiniz.

Plastik Şişe Kapaklarındaki Yazı Nasıl Silinir?

Evde plastik şişe kapağı kullanarak bir çalışma yapacağınız zaman bunun şık görünmesi için üzerinde bulunan yazıları silmeniz gerekmektedir. Bazı kapaklardaki yazılar bulaşık süngeri ile silindiğinde bile çıkabilir. Bazı yazılar ise daha zor çıkmaktadır. Plastik kapağı ovalamak ya da üzerindeki yazıyı kazımak için uzun uzun uğraşmak yerine biraz aseton ile kolayca çözüme ulaşabilirsiniz. Oje çıkarmak için bayanların kullandığı aseton kapaklardaki yazıyı silmek için de ideal bir malzemedir.

Bu uygulamayı her türlü plastik şişe kapağındaki yazıyı silmek için uygulamanız mümkün. Aseton ile yazısını sildiğiniz kapaklarla evde çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Aseton
  • Pamuk

Pet Şişe Kapağındaki Yazılar Nasıl Silinir?

Yapacağınız uygulamaya başlamadan önce ilk olarak plastik kapaklardaki yazıyı silmek için listedeki malzemeleri temin etmelisiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede kapaktaki yazıyı silebilirsiniz.

  • Bir parça pamuğa biraz aseton dökün.
  • Sonrasında asetonlu pamuk ile plastik şişe kapağının üzerindeki yazıları silmeye başlayın.

Size bahsettiğimiz bu pratik yöntem sayesinde birkaç dakika içinde plastik şişe üzerindeki yazıyı kazımadan ve ovalamakla uğraşmadan rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda uygulamanın resimli anlatımını paylaşıyoruz.

Bu yazımızda sizlerle plastik kapaklardaki yazıyı silmek için uygulayabileceğiniz en etkili ve kolay yöntemi paylaştık. İhtiyaç duyduğunuzda bu pratik yöntemi evde kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Evde yapacağınız kendin yap çalışmaları için pet şişeleri kolay bir şekilde kesmek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe nasıl kesilir yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Şişe Kapaklarındaki Yazı Nasıl Silinir-1
Plastik Şişe Kapaklarındaki Yazı Nasıl Silinir-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir