Silikon ile Dekoratif Bardak Altlığı Yapımı

Silikon ile Dekoratif Bardak Altlığı Yapımı

Silikon ile dekoratif bardak altlığı yapımı isteyen herkesin evde kolaylıkla yapabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Silikon sadece bir yapıştırıcı değil aynı zamanda dekoratif ürün ve takı yapımında da kullanılan bir malzemedir. Çay ve kahve servisinde dekoratif bardak altlığı kullanmayı seviyorsanız bu yazımızda anlatacağımız çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Silikon ile dekoratif bardak altlığı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Silikon ile Dekoratif Bardak Altlığı Yapımı

Evde bardak altlığı yapımı için kullanılacak olan malzemeler sizin el becerinize göre değişebilir. Örgü örmeyi biliyorsanız örgü bardak altlığı yapabilirsiniz. Dikiş dikmekten hoşlananlar ise evde kumaş bardak altlığı yapabilirler. Evde eva ve keçe tasarım yapanlar da bu malzemeleri kullanarak çok güzel bardak altlıkları tasarlayabilirler. Bu tür uygulamaları yapmak size zor geliyorsa daha kolay bir yöntem olan silikon bardak altlığı yapımını deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Silikon Tabancası
  • Pişirme kağıdı
  • Kalem
  • 1 tane kahve ya da çay fincanı altlığı

Bardak altlığını yuvarlak değil de kare ya da dikdörtgen şeklinde yapmak isterseniz bunun için kalıp işlevi görecek uygun bir nesne temin etmeniz gerekmektedir.

Silikon ile Dekoratif Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz.

  • İlk olarak pişirme kağıdını masanın üzerine yerleştirin. Daha sonra bunun üzerine bardak altlığı koyun ve etrafından kalem ile geçerek çizin.
  • Bu çizdiğiniz daire bardak altlığının dış hatlarını oluşturuyor.
  • Bundan sonrasında önce çizginin üzerinden silikon tabancası ile dikkatli bir şekilde geçin.
  • Sonraki aşamada ise silikon tabancası yardımı ile dıştan içe doğru çizgiler yaparak dairenin içini istediğiniz şekilde doldurabilirsiniz.
  • Bunu yaparken zorlanmamak için önce kalem ile çizip sonra silikon tabancası ile çizgilerin üzerinden geçebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra uygulamanın yapımı tamamdır. Yapacağınız tasarımın daha şık olmasını isterseniz bunu akrilik boya ya da sprey boya ile renklendirebilirsiniz. Boyamakla uğraşmak istemezseniz renkli silikon çubuklarından kullanabilirsiniz. Bu keyifli tasarım çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda dekoratif bardak altlığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Eva ile kolay bardak altlığı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir