Damacana Kapağından Dekoratif Süs Yapımı

Damacana Kapağından Dekoratif Süs Yapımı

Damacana kapağından dekoratif süs yapımı isteyen herkesin evde kolaylıkla yapabileceği bir geri dönüşüm uygulaması olarak dikkatinizi çekebilir. Evde damacana suyu kullanıyorsanız bunların plastik kapaklarını atmak yerine dekoratif süs yapmak için kullanabilirsiniz. Damacana kapaklarının kenarlarını kestikten sonra bunların kalan yuvarlak parçasının üzerine eva ya da keçe ile kaplama yapabilir, boncuk, pul ya da düğme yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde çok güzel magnet, bozuk para cüzdanı gibi birçok farklı tasarım yapabilirsiniz. İsterseniz bu kapakları kesmeden sizlerle paylaşacağımız örnek uygulamadaki gibi değerlendirebilirsiniz. Damacana kapağından dekoratif süs yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Damacana Kapağından Dekoratif Süs Yapımı

Evde damacana kapağından dekoratif süs yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu kapakları tek kullanabileceğiniz gibi isterseniz iki tanesini birleştirebilirsiniz. Damacana kapağının kenarlarını alarak bunu düz bir yuvarlak haline getirin. Sonrasında bunun üzerini süsleyerek iç tarafına küçük bir mıknatıs yapıştırarak güzel bir buzdolabı süsü yapabilirsiniz. İsterseniz 2 tane damacana kapağının kenarına uygun büyüklükte fermuar yapıştırıp, üzerini süsleyerek bozuk para cüzdanı yapabilirsiniz. Bunların yerine farklı bir çalışma yapmak isterseniz damacana kapağını dekoratif bir kazan haline getirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane damacana kapağı
  • Silikon tabancası
  • Makas
  • Kaplama yapmak için desenli bant

Damacana ile dekoratif kazan yapmak için bir tane daha mavi kulp gerekmektedir. Bunun için bir tane daha damacana kapağı temin edebilir ya da her iki kulpu başka malzeme ile yapabilirsiniz.

Damacana Kapağından Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Damacana kapakları ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz.

  • İşe ilk olarak damacana kapağını onarmakla başlamalısınız. Bunun için plastik kapağın yan tarafındaki kesik olan yeri silikon tabancası yardımı ile dikkatli bir şekilde yapıştırmanız gerekiyor.
  • Sonrasında diğer damacana kapağındaki küçük halkayı makas ile kesin ve bunu diğer damacana kapağına yapıştırın.
  • Bu şekilde damacana kapağından dekoratif kazan yaptıktan sonra bunun üzerini desenli bant ile kaplayarak daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Elinizde keçe ya da eva varsa kaplama yapmak için bunları da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu keyifli geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda damacana kapağından dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür kolay geri dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız cd ve plastik kapaklarla duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Damacana Kapağından Dekoratif Süs Resimli Anlatım
Damacana Kapağından Dekoratif Süs Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir