Cd ve Düğmelerle Dekoratif Süs Yapımı

Cd ve Düğmelerle Dekoratif Süs Yapımı

Cd ve düğmelerle dekoratif süs yapımı evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması olduğu için ilginizi çekebilir. Çoğumuzun evinde eskidiği için kullanılmayan cd bulunmaktadır. Bunları atmak yerine dekoratif süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Cd kullanılarak bardak altlığı, mumluk, kapı süsü ve duvar süsü gibi farklı tasarımlar yapılabilir. Bu tür uygulamalar yapılırken cd’lerin üzeri boyanabileceği gibi ip, eva ve keçe gibi malzemeler kullanılarak kaplama da yapılabilir. Elinizde boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar varsa bunları da cd süslemesi yapmak için kullanabilirsiniz. Evde farklı boyutlarda çok sayıda düğme varsa bunları da uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Cd ve düğmelerle dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Cd ve Düğmelerle Dekoratif Süs Yapımı

Evde cd ile dekoratif süs yapmak için düğme kullanmak isterseniz farklı renklerdeki düğmeleri bir araya getirerek harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Düğmeler cd üzerine yapışkan ile tutturulacağı için uygulamanın yapımında altı düz yapıda olan düğme kullanılması işinizi kolaylaştıracaktır. Elinizdeki düğme miktarına göre istediğiniz sayıda cd kullanabilirsiniz. Cd’nin üzerini tamamen düğme ile kaplayabileceğiniz gibi isterseniz belirli yerlere düğme yapıştırarak desen de oluşturabilirsiniz. Düğmeleri yapıştırmaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane kullanılmayan cd
  • Farklı boyutlarda düğmeler
  • Silikon tabancası

Cd ve Düğmelerle Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce cd’nin üzerini silerek güzelce temizleyin. Üzerinde toz olursa yapışkanın tutması zorlaşabilir. Listedeki malzemeler hazır ise dekoratif yapımına başlayabilirsiniz.

  • Cd’yi düz bir zemine, parlak yüzeyi size dönük olacak şekilde yerleştirin.
  • Sonrasında düğmeleri silikon tabancası yardımı ile cd üzerine içten dışa doğru yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif süs yapımı tamamdır. Bunları sehpa üzerine bu koyabileceğiniz gibi isterseniz arkalarına ince bir kurdele ya da ip ile sap yaparak dilediğiniz yere asabilirsiniz. Elinizde düz taşlar varsa düğme yerine bunları da kullanabilirsiniz. Yaptığınız dekor ürününü salon, oturma odası ya da çocuk odasında kullanarak evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. İsterseniz cd’nin ortasını boş bırakarak buraya mum koyarak güzel bir mumluk da tasarlayabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda cd ve düğmelerle dekoratif süs yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu tür kolay geri dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız cd ve plastik kapaklarla duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir