Sürpriz Yumurta Kapları ile Kapı Süsü Yapımı

Sürpriz Yumurta Kapları ile Kapı Süsü Yapımı

Sürpriz yumurta kapları ile kapı süsü yapımı evde çocuğunuzla birlikte keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm uygulanmasıdır. Çocukların severek tükettiği sürpriz yumurtaların kaplarını atmayıp biriktirerek siz de güzel bir kapı süsü tasarlayabilirsiniz. Evde dekoratif süs yapmak istiyor fakat bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız yazımızda size bahsedeceğimiz kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmayı deneyebilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kapları ile Kapı Süsü Yapımı

Evde kapı süsü yapımı için kağıt, karton, keçe, eva ve daha farklı malzemeler kullanılabilir. Bu tür uygulamalarda genelde karton, köpük ya da metal bir halka kullanılır. Bu halkanın üzerine çeşitli süslemeler yapıştırılarak kapı süsü yapılır. Sürpriz yumurta kapları ile kapı süsü yaptığınız zaman böyle bir halka kullanmanıza gerek yoktur. Sarı renkteki bu küçük kapları birbirine geçirerek bunlarla kolay bir şekilde halka oluşturabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki listede verilen malzemeleri temin etmekle işe başlamalısınız.

Gerekli Malzemeler

  • 14 tane sürpriz yumurta kabı
  • Kapı süsünü süslemek için çocuklarınızın küçük oyuncaklarından kullanabilir ya da keçe ile istediğiniz gibi süsleme yapabilirsiniz
  • Süsü asmak için ince bir kurdele ya da ip
  • Yapıştırıcı ( süsleri yapıştırmak için )

Sürpriz Yumurta Kapları ile Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulamayı yaparken zorlanmamak için kullanacağınız yumurta kapılarının aynı boyut ve şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir kapı süsü tasarlayabilirsiniz.

  • Sürpriz yumurta kapılarının hepsinin kapağını açmakla işe başlayın.
  • Kapağı açık haldeki kaplardan iki tanesini elinize alın. Birinci kaba ikincisinin kapağını geçirin.
  • Bu şekilde her kaba bir sonrakinin kapağını geçirerek hepsini kapatın.
  • Son kapağı da yerine takarak halkayı oluşturun.
  • Bu şekilde kapı süsünü yaptıktan sonra üzerine keçe veya eva ile süsleme yapabilirsiniz. Çocuğunuzun küçük oyuncakları varsa bunları da süsleme yapımında kullanabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif kapı süsü yapımı tamamlanmış oluyor. İnce bir kurdele ya da ip yardımı ile bunu yerine asabilirsiniz. Evde bu güzel geri dönüşüm uygulamasını denemek isteyenler için aşağıda sürpriz yumurta kapları ile kapı süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu tür kolay geri dönüşüm uygulamaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız sakız kutusundan kulaklık kabı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.