Tül Perde Kaç Derecede Yıkanır?

Tül Perde Kaç Derecede Yıkanır

Tül perde kaç derecede yıkanır? sorusunun cevabı bu perdenin yıpranmadan en iyi şekilde temizlenebilmesi için oldukça önemlidir. Tül perdeler diğer perde çeşitlerine oranla daha hassas kumaşlardan yapıldığı için bunları temizlerken dikkatli davranmak gerekmektedir. Aksi halde perdeyi temizlemek isterken yıpranmasına hatta yırtılarak kullanılamaz hale gelmesine neden olabilirsiniz. Böyle bir sorun yaşamamak için bu yazımızda bahsedeceğimiz pratik bilgiler işinize yarayabilir

Tül Perde Kaç Derecede Yıkanır?

Tül perde temizliği denince ilk olarak akıllara tül perde elde mi makinede mi yıkanır? sorusu gelmektedir. Tül perdeler hem elde hem de makinede yıkanabilir. Buradaki en önemli nokta hassas kumaşa uygun su sıcaklığı ve doğru yöntemi uygulamaktır. Tül perde ince ve hasas kumaştan imal edildiği için ister elde ister makinede yıkansın, her iki durumda da sıcak su kullanılmamalıdır. Ilık su ile yıkanan tüller hem daha iyi temizlenir hem de kumaş yıpranmamış olur.

Tül Perde Çamaşır Makinesinde Nasıl Yıkanır?

Çamaşır makinesinde tül perde yıkamak isterseniz makineniyi hassas yıkama olan 30 dereceye ayarlamanız gerekmektedir. Tül perdede işlemeler varsa bunlar içe gelecek şekilde katlayarak çamaşır makinesine yerleştirmek gerekmektedir. Çoğu kişi perdeyi yıkadıktan sonra bunun kırışmasından şikayet etmektedir. Tül perdenin kırışmasını önlemek için perdeyi yıkadıktan sonra çamaşır makinesinde ya da selede bekletmeden hemen asmak gerekmektedir.

Tül Perde Elde Nasıl Yıkanır?

Tül perdeyi elde yıkayarak temizlemek isterseniz bunun için de ılık su kullanmanız gerekmektedir. Banyoda küvet varsa perdeyi bunun içinde kolay bir şekilde yıkayabilirsiniz. Tül perdenin hassas kumaşına zarar vermemek için elde yıkama esnasında sert bir şekilde çitilemekten kaçınmalısınız. Perdeyi elde yıkayacağınız zaman çamaşır makinesinde kullandığınızdan biraz daha fazla deterjan kullanmanız gerekmektedir. Tül perdeyi elde yıkadıktan sonra bunu küvette ya da selede bekletmeden hemen asmalısınız.

Bu konuda en çok sorulan sorulardan birisi de; tül perde ütülenir mi? sorusu olmaktadır. Doğru bir şekilde yıkanıp, kurutulan tül perdenin ütülenmesine gerek yoktur. Tül perdeyi 30 derecede yıkadıktan sonra henüz nemli iken yerine takarsanız tertemiz ve kırışıksız olacaktır. Eğer ütü yapmanız gerekirse düşük ısıda ve çok bastırmadan hafifçe ütüleyebilirsiniz. Teflon tava temizliğinde işinizi kolaylaştıracak pratik bilgilere ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız teflon tava nasıl temizlenir yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir